Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2017, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 697/2015 pentru modificarea și completarea art. 10 din Legea nr. 411/2004 privind fondurile de pensii administrate privat și a art. 44 din Legea nr. 204/2006 privind pensiile facultative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 137 56 26 14 9 13 13 5
- voturi pentru (DA):272 137 56 26 14 9 13 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Florea Damian - DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel PNL DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel - Abținere
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Mihai Valentin PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roșca Lucreția PSD DA
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Sefer Cristian-George PMP DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Spânu Ion PSD DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șarapatin Elvira PSD DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PMP DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Terea Ioan PSD DA
243. Tîlvăr Angel PSD DA
244. Todor Adrian PSD DA
245. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Tudor Beatrice PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile - DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zainea Cornel USR DA
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro