Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2017 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2017, ora 16:18

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 254/2017 pentru modificarea art.10 alin.(4) din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:161 71 30 15 16 4 8 13 4
- voturi pentru (DA):123 70 2 15 16 4 - 12 4
- voturi împotrivă (NU):38 1 28 - - - 8 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benkő Erika UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
14. Bodea Marius PNL NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
38. Constantin Daniel - DA
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
52. Florea Damian - DA
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
54. Furic Iarco Minoritati DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghiu Bogdan PNL NU
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Gudu Vasile PNL NU
66. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
67. Huncă Mihaela PSD DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Kelemen Hunor UDMR DA
73. Korodi Attila UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Mareș Mara PNL NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neagu Nicolae PNL NU
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nicoară Romeo Florin PNL NU
91. Nicolae Andrei PSD DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL NU
95. Oprea Dumitru PNL NU
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP NU
99. Pau Radu - Adrian PSD DA
100. Păle Dănuț PSD DA
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
104. Pop Georgian PSD DA
105. Pop Tudor Rareș USR DA
106. Popa Florin PSD DA
107. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Anișoara PSD DA
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
113. Rădulescu Alexandru PSD DA
114. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Roman Ioan Sorin PSD DA
118. Romanescu Cristinel PNL NU
119. Roșca Lucreția PSD DA
120. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
121. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
122. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
123. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Simion Lucian-Eduard PSD DA
126. Simionca Ionuț PMP NU
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
129. Stancu Florinel PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
132. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
133. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șarapatin Elvira PSD DA
137. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
138. Șișcu George PNL NU
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
141. Tabugan Ion PMP NU
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
145. Trăilă Cristina PNL NU
146. Turcan Raluca PNL NU
147. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
148. Tușa Adriana Diana PSD DA
149. Vasile Daniel Minoritati DA
150. Vasilică Radu Costin PSD NU
151. Vass Levente UDMR DA
152. Vexler Silviu Minoritati DA
153. Vișan George-Gabriel PSD DA
154. Vîlceanu Dan PNL NU
155. Vîrză Mihăiță PSD DA
156. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
157. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 6:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro