Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2017 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2017, ora 16:18

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 181/2017 pentru completarea Legii educației naționalenr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 72 29 15 15 4 7 13 4
- voturi pentru (DA):119 71 - 15 15 4 - 11 3
- voturi împotrivă (NU):40 1 29 - - - 7 2 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benkő Erika UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
14. Bodea Marius PNL NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Borza Remus-Adrian - DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
38. Constantin Daniel - NU
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cupă Ion ALDE DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
52. Florea Damian - DA
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
54. Furic Iarco Minoritati DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghiu Bogdan PNL NU
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Gudu Vasile PNL NU
66. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
67. Huncă Mihaela PSD DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Kelemen Hunor UDMR DA
73. Korodi Attila UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Mareș Mara PNL NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
87. Neagu Nicolae PNL NU
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nicoară Romeo Florin PNL NU
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Niță Nicu PSD DA
92. Nosa Iuliu PSD DA
93. Olar Corneliu PNL NU
94. Oteșanu Daniela PSD DA
95. Pambuccian Varujan Minoritati DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Pau Radu - Adrian PSD DA
98. Păle Dănuț PSD DA
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
102. Plumb Rovana PSD DA
103. Pop Georgian PSD DA
104. Pop Tudor Rareș USR DA
105. Popa Florin PSD DA
106. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
107. Presură Alexandra PSD DA
108. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Radu Anișoara PSD DA
111. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
112. Rădulescu Alexandru PSD DA
113. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
115. Răduț Violeta PSD DA
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Romanescu Cristinel PNL NU
118. Roșca Lucreția PSD DA
119. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
120. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
121. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
122. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
123. Seres Dénes UDMR DA
124. Simion Lucian-Eduard PSD DA
125. Simionca Ionuț PMP NU
126. Simonis Alfred - Robert PSD DA
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
128. Stancu Florinel PSD DA
129. Stănescu Alexandru PSD DA
130. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
131. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
132. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
133. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
134. Szabó Ödön UDMR DA
135. Șarapatin Elvira PSD DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șișcu George PNL NU
138. Șotcan Theodora PSD DA
139. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
140. Teiș Alina PSD DA
141. Terea Ioan PSD DA
142. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
143. Trăilă Cristina PNL NU
144. Turcan Raluca PNL NU
145. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
146. Tușa Adriana Diana PSD DA
147. Vasile Daniel Minoritati DA
148. Vasilică Radu Costin PSD NU
149. Velcea Nicolae PSD DA
150. Vexler Silviu Minoritati DA
151. Vișan George-Gabriel PSD DA
152. Vîlceanu Dan PNL NU
153. Vîrză Mihăiță PSD DA
154. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
155. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 5:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro