Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2017 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 7 noiembrie 2017, ora 12:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 71/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.69/2014 privind stabilirea unor măsuri financiare în domeniul sănătății și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 128 52 23 16 9 6 14 4
- voturi pentru (DA):221 128 46 - 16 8 5 14 4
- voturi împotrivă (NU):23 - - 23 - - - - -
- abțineri:8 - 6 - - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL Abținere
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR NU
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL Abținere
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian PMP DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL DA
148. Olteanu Daniel PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Pau Radu - Adrian PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Pop Georgian PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR NU
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
181. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
182. Rădulescu Alexandru PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Sefer Cristian-George PMP DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL DA
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Ștefan Ion PNL DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion PMP DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL Abținere
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilică Radu Costin PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Văcaru Alin Vasile - DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
246. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
247. Vosganian Varujan ALDE DA
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 4:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro