Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 541/2006 pentru ratificarea Protocolului adițional, semnat la Kiev la 20 octombrie 2005, la Acordul dintre guvernele statelor participante la Cooperarea Economică a Mării Negre (C.E.M.N.) privind colaborarea în domeniul asistenței și răspunsului de urgență la dezastre naturale și provocate de om, semnat la Soci la 15 aprilie 1998
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:229 75 53 20 35 11 14 11 10
- voturi pentru (DA):224 71 53 19 35 11 14 11 10
- voturi împotrivă (NU):3 2 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
28. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
29. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu - DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Codîrlă Liviu PRM DA
45. Constantinescu Viorel PSD DA
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Hanganu Romeo Octavian PC DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hoinaru Marian PNL DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PSD DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PC DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PNL DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Lambrino Radu PD-L DA
96. Lari-Iorga Leonida - DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mătușa Tudor PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mînzînă Ion PRM DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PNL DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD -
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nițulescu Teodor PRM NU
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PNL DA
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Oprea Gabriel PSD DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pardău Dumitru PNL DA
148. Pavelescu Aurelian - DA
149. Paveliu Marian Sorin PNL DA
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD -
154. Pop Claudiu Adrian PSD DA
155. Popa Cornel PNL DA
156. Popa Nicolae PC DA
157. Popescu Florin Aurelian PNL DA
158. Popescu Ionica Constanța PC DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Preda Ion PNL DA
161. Pruteanu Vasile PNL DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Puzdrea Dumitru PD-L DA
168. Racoceanu Viorel PD-L DA
169. Radan Mihai Minoritati DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rogin Marius PD-L DA
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
173. Rus Ioan Aurel PRM DA
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Rușanu Dan Radu PNL DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu Gabriel PNL DA
178. Sasu Ion PSD DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD DA
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârb Gheorghe PD-L DA
182. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
183. Sârbu Marian PSD DA
184. Sârbu Mugurel Liviu - DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sirețeanu Mihail PSD DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Cristian PRM DA
194. Stănișoară Mihai PD-L DA
195. Stoica Ion - DA
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Szekely Levente Csaba UDMR DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tabără Valeriu PD-L DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Teodorescu George Alin PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Toma Florentina Marilena PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Țundrea Ioan PC DA
215. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PNL DA
218. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Vasile Aurelia PSD DA
222. Vălean Adina Ioana PNL DA
223. Văsioiu Horia PD-L DA
224. Vlădoiu Aurel PSD DA
225. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
226. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
227. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
228. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
229. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 august 2019, 3:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro