Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 556/2006 pentru aprobarea prelungirii participării Guvernului României, pentru perioada 2006-2010, la Acordul dintre Comisia Economică pentru Europa a Națiunilor Unite (C.E.E./O.N.U.) și guvernele participante la proiectul "Calea Ferată Trans-europeană(TER)" privind fondul de cooperare și creditare, semnat la Geneva la 17 decembrie 1992
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 80 53 19 36 11 16 12 11
- voturi pentru (DA):229 76 49 19 35 11 16 12 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:8 3 4 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD Abținere
53. Dobre Traian PNL -
54. Dorneanu Valer PSD -
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L -
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PC DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lari-Iorga Leonida - DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL -
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PNL DA
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nițulescu Teodor PRM DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PNL DA
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Oprea Gabriel PSD DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pardău Dumitru PNL DA
154. Pascu Bogdan PC DA
155. Pavelescu Aurelian - DA
156. Paveliu Marian Sorin PNL DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Nicolae PC DA
164. Popescu Florin Aurelian PNL DA
165. Popescu Ionica Constanța PC DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Ion PNL DA
168. Pruteanu Vasile PNL DA
169. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
170. Pupeză Viorel PSD DA
171. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
172. Pușcaș Vasile PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Racoceanu Viorel PD-L DA
175. Radan Mihai Minoritati DA
176. Rădulescu Cristian PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Rușanu Dan Radu PNL DA
182. Sanda Victor PSD DA
183. Sandu Gabriel PNL DA
184. Sasu Ion PSD -
185. Săniuță Marian-Florian PSD DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Sârb Gheorghe PD-L DA
188. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Sârbu Mugurel Liviu - DA
191. Scutaru Adrian George PNL DA
192. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sirețeanu Mihail PSD DA
195. Sóki Béla UDMR DA
196. Soporan Vasile Filip PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stan Ion PSD -
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Cristian PRM DA
202. Stănișoară Mihai PD-L DA
203. Stoica Ion - DA
204. Străchinaru Petre PD-L DA
205. Strungă Emil PNL DA
206. Szekely Levente Csaba UDMR DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
213. Tărniceru Petru PSD DA
214. Teodorescu George Alin PSD DA
215. Timar Liviu PSD DA
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD DA
218. Toma Florentina Marilena PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL -
227. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
228. Ursărescu Dorinel PNL -
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vălean Adina Ioana PNL DA
232. Văsioiu Horia PD-L DA
233. Vlădoiu Aurel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro