Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 570/2006 pentru ratificarea Convenției-cadru privind protecția și dezvoltarea durabilă a Carpaților, adoptată la Kiev la 22 mai 2003
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 82 53 22 34 12 15 13 10
- voturi pentru (DA):219 79 53 5 34 12 15 12 9
- voturi împotrivă (NU):3 1 - 2 - - - - -
- abțineri:15 1 - 13 - - - - 1
- nu au votat:4 1 - 2 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Buciu Angela PRM Abținere
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM -
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Dan Iosif PSD Abținere
54. Diaconescu Marin PRM Abținere
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM Abținere
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Lari-Iorga Leonida - DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM Abținere
108. Manta Pantelimon PC DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM Abținere
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
120. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
121. Mircea Costache PRM Abținere
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mînzînă Ion PRM Abținere
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM Abținere
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PNL DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
145. Niță Constantin PSD DA
146. Nițulescu Teodor PRM NU
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PNL DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Oprea Gabriel PSD DA
153. Ovidenie Costel - Abținere
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pardău Dumitru PNL DA
156. Pascu Bogdan PC DA
157. Pavelescu Aurelian - DA
158. Paveliu Marian Sorin PNL DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Plumb Rovana PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PC DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL DA
176. Racoceanu Viorel PD-L DA
177. Radan Mihai Minoritati DA
178. Rădulescu Cristian PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM NU
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Rușanu Dan Radu PNL DA
184. Sanda Victor PSD NU
185. Sandu Gabriel PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD -
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Sârb Gheorghe PD-L DA
190. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
191. Sârbu Marian PSD DA
192. Sârbu Mugurel Liviu - DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sirețeanu Mihail PSD DA
197. Sóki Béla UDMR DA
198. Soporan Vasile Filip PSD DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Cristian PRM -
204. Stănișoară Mihai PD-L DA
205. Stoica Ion - DA
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Szekely Levente Csaba UDMR DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
211. Știucă Alecsandru PSD DA
212. Tabără Valeriu PD-L DA
213. Tămagă Constantin PSD DA
214. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
215. Tărniceru Petru PSD DA
216. Teodorescu George Alin PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL DA
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Florentina Marilena PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudor Marcu PRM DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Vasile Aurelia PSD DA
234. Vălean Adina Ioana PNL DA
235. Văsioiu Horia PD-L DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
239. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
240. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
241. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 august 2019, 12:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro