Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 600/2006 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 83 53 22 38 11 16 13 11
- voturi pentru (DA):238 81 53 16 37 11 16 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 - - 4 - - - - -
- nu au votat:4 1 - 2 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM Abținere
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Buruiană Aprodu Daniela PRM Abținere
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM -
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dan Iosif PSD NU
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Dorneanu Valer PSD DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L -
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Hellvig Eduard Raul PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PNL DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PC DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Iustian Mircea Teodor PNL DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lari-Iorga Leonida - DA
106. Lificiu Petru - DA
107. Liga Dănuț PD-L DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Mînzînă Ion PRM -
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD -
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nițulescu Teodor PRM Abținere
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PNL DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Oprea Gabriel PSD DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Pascu Bogdan PC DA
163. Pavelescu Aurelian - DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Ponta Victor-Viorel PSD DA
169. Pop Claudiu Adrian PSD DA
170. Popa Cornel PNL DA
171. Popa Nicolae PC DA
172. Popescu Florin Aurelian PNL DA
173. Popescu Ionica Constanța PC DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
175. Preda Ion PNL DA
176. Pruteanu Vasile PNL DA
177. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
178. Pupeză Viorel PSD DA
179. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
180. Pușcaș Vasile PSD DA
181. Pușcă Mircea Valer PNL DA
182. Puzdrea Dumitru PD-L DA
183. Racoceanu Viorel PD-L DA
184. Radan Mihai Minoritati DA
185. Rădulescu Cristian PD-L DA
186. Rogin Marius PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM DA
189. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
190. Rușanu Dan Radu PNL DA
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sasu Ion PSD DA
194. Săniuță Marian-Florian PSD DA
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Sârb Gheorghe PD-L DA
197. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
198. Sârbu Marian PSD DA
199. Sârbu Mugurel Liviu - DA
200. Scutaru Adrian George PNL DA
201. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sirețeanu Mihail PSD DA
204. Sóki Béla UDMR DA
205. Soporan Vasile Filip PSD DA
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stan Ion PSD DA
208. Stanciu Anghel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Cristian PRM DA
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Stoica Ion - DA
213. Străchinaru Petre PD-L DA
214. Strungă Emil PNL DA
215. Szekely Levente Csaba UDMR DA
216. Știrbeț Cornel PNL DA
217. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
218. Știucă Alecsandru PSD DA
219. Tabără Valeriu PD-L DA
220. Tămagă Constantin PSD DA
221. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
222. Tărniceru Petru PSD DA
223. Teodorescu George Alin PSD DA
224. Timar Liviu PSD DA
225. Timiș Ioan PNL DA
226. Todoran Pavel PSD DA
227. Toma Florentina Marilena PSD DA
228. Toma Horia-Victor PNL DA
229. Tudor Constantin PC DA
230. Tudor Marcu PRM DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Țundrea Ioan PC DA
233. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
234. Ujeniuc Dragoș PNL DA
235. Ungureanu Petre PNL DA
236. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
237. Ursărescu Dorinel PNL DA
238. Vainer Aurel Minoritati DA
239. Vasile Aurelia PSD DA
240. Vălean Adina Ioana PNL DA
241. Văsioiu Horia PD-L DA
242. Vlădoiu Aurel PSD DA
243. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
244. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
245. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
246. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
247. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 august 2019, 1:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro