Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 604/2006 pentru completarea art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.13/1997 privind transmiterea, cu titlu gratuit, a unui imobil în proprietatea Republicii Federale Germania
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 79 54 21 37 12 15 13 11
- voturi pentru (DA):233 77 53 18 37 12 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:5 1 - 3 - - - 1 -
- nu au votat:3 - 1 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL -
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buruiană Aprodu Daniela PRM Abținere
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cliveti Minodora PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dan Iosif PSD NU
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC -
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Godja Petru PSD DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Ifrim Mircea PRM Abținere
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati Abținere
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PC DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lari-Iorga Leonida - -
107. Lificiu Petru - DA
108. Liga Dănuț PD-L DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Luchian Ion PNL DA
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Magheru Paul PRM DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Mitrea Manuela PSD DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PRM DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Oprea Gabriel PSD DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Pascu Bogdan PC DA
162. Pavelescu Aurelian - DA
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD DA
166. Pop Claudiu Adrian PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popescu Florin Aurelian PNL DA
169. Popescu Ionica Constanța PC DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Racoceanu Viorel PD-L DA
179. Radan Mihai Minoritati DA
180. Rădulescu Cristian PD-L DA
181. Rogin Marius PD-L DA
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
183. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
184. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
185. Rușanu Dan Radu PNL DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sasu Ion PSD DA
189. Săniuță Marian-Florian PSD DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
193. Sârbu Marian PSD DA
194. Sârbu Mugurel Liviu - DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Soporan Vasile Filip PSD DA
201. Stan Ion PSD DA
202. Stanciu Anghel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Cristian PRM DA
205. Stănișoară Mihai PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Szekely Levente Csaba UDMR DA
210. Știrbeț Cornel PNL DA
211. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Tabără Valeriu PD-L DA
214. Tămagă Constantin PSD DA
215. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Teodorescu George Alin PSD DA
218. Timar Liviu PSD DA
219. Timiș Ioan PNL DA
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Florentina Marilena PSD DA
222. Toma Horia-Victor PNL DA
223. Toró Tiberiu UDMR DA
224. Tudor Constantin PC DA
225. Tudor Marcu PRM DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL DA
230. Ungureanu Petre PNL DA
231. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
232. Ursărescu Dorinel PNL DA
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vălean Adina Ioana PNL DA
236. Văsioiu Horia PD-L DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
242. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 9:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro