Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 512/2005 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 127/2005 privind modificarea art.33 alin.(1) din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997, precum și a art.III al titlului VI din Legea nr.247/2005 privind reforma în domeniile proprietății și justiției, precum și unele măsuri adiacente
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:249 83 55 22 38 12 16 12 11
- voturi pentru (DA):159 8 55 9 38 12 16 12 9
- voturi împotrivă (NU):86 74 - 12 - - - - -
- abțineri:4 1 - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andreica Romică PNL DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Băeșu George PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bivolaru Ioan PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM Abținere
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD NU
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
32. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cliveti Minodora PSD NU
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM NU
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PSD NU
54. Corlățean Titus PSD NU
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD NU
57. Dan Iosif PSD Abținere
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD NU
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitriu Mihai PSD NU
64. Dumitru Ion PSD NU
65. Dușa Mircea PSD NU
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD NU
78. Georgescu Filip PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Godja Petru PSD NU
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD NU
89. Gușă Cozmin Horea - Abținere
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ifrim Mircea PRM DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD NU
100. Iordache Florin PSD NU
101. Iordache Grațiela Denisa PC DA
102. Iriza Marius PRM NU
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lari-Iorga Leonida - DA
108. Lificiu Petru - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Luchian Ion PNL DA
112. Macaleți Costică PSD NU
113. Magheru Paul PRM DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD NU
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mătușa Tudor PRM NU
125. Meir Nati - DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
128. Mircea Costache PRM NU
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD NU
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD NU
135. Mocioalcă Ion PSD NU
136. Mohora Tudor PSD NU
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD NU
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Nechita Aurel PSD NU
146. Nedelcu Gabriela PSD NU
147. Nica Dan PSD NU
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD NU
153. Nițulescu Teodor PRM NU
154. Nosa Iuliu PSD NU
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Oprea Gabriel PSD NU
160. Ovidenie Costel - DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Pascu Bogdan PC DA
164. Pavelescu Aurelian - Abținere
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati DA
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Plumb Rovana PSD NU
169. Ponta Victor-Viorel PSD NU
170. Pop Claudiu Adrian PSD NU
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Nicolae PC DA
173. Popescu Florin Aurelian PNL DA
174. Popescu Ionica Constanța PC DA
175. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
176. Preda Ion PNL DA
177. Pruteanu Vasile PNL DA
178. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
179. Pupeză Viorel PSD NU
180. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
181. Pușcaș Vasile PSD NU
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Racoceanu Viorel PD-L DA
184. Radan Mihai Minoritati DA
185. Rădulescu Cristian PD-L DA
186. Rogin Marius PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM NU
189. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
190. Rușanu Dan Radu PNL DA
191. Sanda Victor PSD NU
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sasu Ion PSD NU
194. Săniuță Marian-Florian PSD NU
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Sârb Gheorghe PD-L DA
197. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
198. Sârbu Marian PSD NU
199. Sârbu Mugurel Liviu - DA
200. Scutaru Adrian George PNL DA
201. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sirețeanu Mihail PSD NU
204. Sóki Béla UDMR DA
205. Soporan Vasile Filip PSD NU
206. Stan Ioan PSD NU
207. Stan Ion PSD DA
208. Stanciu Anghel PSD NU
209. Stativă Irinel Ioan PSD NU
210. Stănescu Cristian PRM NU
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Stoica Ion - DA
213. Străchinaru Petre PD-L DA
214. Strungă Emil PNL DA
215. Szekely Levente Csaba UDMR DA
216. Știrbeț Cornel PNL DA
217. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
218. Știucă Alecsandru PSD NU
219. Tabără Valeriu PD-L DA
220. Tămagă Constantin PSD DA
221. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
222. Tărniceru Petru PSD NU
223. Teodorescu George Alin PSD NU
224. Timar Liviu PSD NU
225. Timiș Ioan PNL DA
226. Todoran Pavel PSD NU
227. Toma Florentina Marilena PSD NU
228. Toma Horia-Victor PNL DA
229. Toró Tiberiu UDMR DA
230. Tudor Constantin PC DA
231. Tudor Marcu PRM NU
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Țundrea Ioan PC DA
234. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
235. Ujeniuc Dragoș PNL DA
236. Ungureanu Petre PNL DA
237. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
238. Ursărescu Dorinel PNL DA
239. Vainer Aurel Minoritati DA
240. Vasile Aurelia PSD NU
241. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
242. Vălean Adina Ioana PNL DA
243. Văsioiu Horia PD-L DA
244. Vlădoiu Aurel PSD NU
245. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
246. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
247. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
248. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
249. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 4:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro