Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 83/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2006 privind unele măsuri pentru întărirea capacității administrative a României pentru integrarea în Uniunea Europeană
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:246 81 54 22 38 12 15 13 11
- voturi pentru (DA):163 1 54 19 38 12 15 13 11
- voturi împotrivă (NU):79 79 - - - - - - -
- abțineri:4 1 - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Băeșu George PSD NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
31. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD NU
42. Chiș Filonaș PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PSD NU
53. Corlățean Titus PSD NU
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD NU
56. Dan Iosif PSD NU
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD NU
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD NU
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitriu Mihai PSD NU
64. Dumitru Ion PSD NU
65. Dușa Mircea PSD NU
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD NU
78. Georgescu Filip PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Godja Petru PSD NU
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD NU
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ifrim Mircea PRM Abținere
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PC DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lari-Iorga Leonida - DA
108. Lificiu Petru - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Luchian Ion PNL DA
112. Macaleți Costică PSD NU
113. Magheru Paul PRM DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD NU
120. Mazăre Alexandru PSD NU
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Meir Nati - DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD NU
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD NU
135. Mocioalcă Ion PSD NU
136. Mohora Tudor PSD NU
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD NU
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Nechita Aurel PSD NU
146. Nica Dan PSD NU
147. Nicolicea Eugen PSD NU
148. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD NU
152. Nițulescu Teodor PRM DA
153. Nosa Iuliu PSD NU
154. Oancea Viorel PNL DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Oprea Gabriel PSD NU
159. Ovidenie Costel - DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Pascu Bogdan PC DA
163. Pavelescu Aurelian - DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Plumb Rovana PSD NU
168. Ponta Victor-Viorel PSD NU
169. Pop Claudiu Adrian PSD NU
170. Popa Cornel PNL DA
171. Popescu Florin Aurelian PNL DA
172. Popescu Ionica Constanța PC DA
173. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD NU
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD Abținere
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Racoceanu Viorel PD-L DA
182. Radan Mihai Minoritati DA
183. Rădulescu Cristian PD-L DA
184. Rogin Marius PD-L DA
185. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
186. Rus Ioan Aurel PRM DA
187. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
188. Rușanu Dan Radu PNL DA
189. Sanda Victor PSD NU
190. Sandu Gabriel PNL DA
191. Sasu Ion PSD NU
192. Săniuță Marian-Florian PSD NU
193. Săpunaru Nini PNL DA
194. Sârb Gheorghe PD-L DA
195. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
196. Sârbu Marian PSD NU
197. Sârbu Mugurel Liviu - DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sirețeanu Mihail PSD NU
202. Sóki Béla UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD NU
204. Stan Ioan PSD NU
205. Stan Ion PSD NU
206. Stanciu Anghel PSD NU
207. Stativă Irinel Ioan PSD NU
208. Stănescu Cristian PRM DA
209. Stănișoară Mihai PD-L DA
210. Stoica Ion - DA
211. Străchinaru Petre PD-L DA
212. Strungă Emil PNL DA
213. Szekely Levente Csaba UDMR DA
214. Știrbeț Cornel PNL DA
215. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
216. Știucă Alecsandru PSD NU
217. Tabără Valeriu PD-L DA
218. Tămagă Constantin PSD NU
219. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
220. Tărniceru Petru PSD NU
221. Teodorescu George Alin PSD NU
222. Timar Liviu PSD NU
223. Timiș Ioan PNL DA
224. Todoran Pavel PSD NU
225. Toma Florentina Marilena PSD NU
226. Toma Horia-Victor PNL DA
227. Toró Tiberiu UDMR DA
228. Tudor Constantin PC DA
229. Tudor Marcu PRM DA
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Țundrea Ioan PC DA
232. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
233. Ujeniuc Dragoș PNL DA
234. Ungureanu Petre PNL DA
235. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
236. Ursărescu Dorinel PNL DA
237. Vainer Aurel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
239. Vălean Adina Ioana PNL DA
240. Văsioiu Horia PD-L DA
241. Vlădoiu Aurel PSD NU
242. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
243. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
244. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
245. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
246. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 7:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro