Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 50/2005 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.132/2004 privind atribuirea în concesiune directă Companiei Naționale Administrația Porturilor Maritime - S.A.Constanța a unui teren aflat în proprietatea publică a statului și în administrarea Ministerului Transporturilor, Construcțiilor și Turismului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:245 84 54 20 38 11 16 12 10
- voturi pentru (DA):138 - 54 7 37 11 16 8 5
- voturi împotrivă (NU):97 82 - 9 1 - - 3 2
- abțineri:10 2 - 4 - - - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati Abținere
7. Andea Petru PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM Abținere
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Băeșu George PSD NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bivolaru Ioan PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD NU
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM Abținere
29. Buciuta Ștefan Minoritati NU
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD NU
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
33. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD NU
44. Chiș Filonaș PSD NU
45. Cindrea Ioan PSD NU
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - Abținere
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cliveti Minodora PSD NU
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM NU
53. Constantinescu Anca PD-L NU
54. Constantinescu Viorel PSD NU
55. Corlățean Titus PSD NU
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD NU
58. Dan Iosif PSD Abținere
59. Dida Corneliu Ioan PSD NU
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD NU
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
64. Dumitriu Mihai PSD NU
65. Dumitru Ion PSD NU
66. Dușa Mircea PSD NU
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD NU
78. Georgescu Filip PSD NU
79. Gerea Andrei Dominic PNL DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Godja Petru PSD NU
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD NU
89. Gușă Cozmin Horea - NU
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ifrim Mircea PRM NU
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati NU
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD NU
100. Iordache Florin PSD NU
101. Iordache Grațiela Denisa PC DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lari-Iorga Leonida - DA
108. Lificiu Petru - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Luchian Ion PNL DA
112. Magheru Paul PRM DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marin Constantin PSD NU
115. Martin Eduard-Stelian PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD NU
118. Mazăre Alexandru PSD NU
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
125. Mircea Costache PRM NU
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mitrea Manuela PSD NU
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD NU
132. Mocioalcă Ion PSD NU
133. Mohora Tudor PSD NU
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD NU
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD NU
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Nedelcu Gabriela PSD NU
144. Nica Dan PSD NU
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD NU
150. Nosa Iuliu PSD NU
151. Oancea Viorel PNL DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Oprea Gabriel PSD NU
156. Ovidenie Costel - NU
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Pascu Bogdan PC DA
160. Pavelescu Aurelian - Abținere
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Păun Nicolae Minoritati NU
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Plumb Rovana PSD NU
165. Ponta Victor-Viorel PSD NU
166. Pop Claudiu Adrian PSD NU
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Ion PNL DA
173. Pruteanu Vasile PNL DA
174. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
175. Pupeză Viorel PSD NU
176. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
177. Pușcaș Vasile PSD NU
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Racoceanu Viorel PD-L DA
180. Radan Mihai Minoritati DA
181. Rădulescu Cristian PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM NU
185. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
186. Rușanu Dan Radu PNL DA
187. Sanda Victor PSD NU
188. Sandu Gabriel PNL DA
189. Sasu Ion PSD NU
190. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Sârb Gheorghe PD-L DA
193. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
194. Sârbu Marian PSD NU
195. Sârbu Mugurel Liviu - DA
196. Scutaru Adrian George PNL DA
197. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sirețeanu Mihail PSD NU
200. Sóki Béla UDMR DA
201. Soporan Vasile Filip PSD NU
202. Stan Ioan PSD NU
203. Stan Ion PSD NU
204. Stanciu Anghel PSD NU
205. Stativă Irinel Ioan PSD NU
206. Stănescu Cristian PRM DA
207. Stănișoară Mihai PD-L DA
208. Stoica Ion - Abținere
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Szekely Levente Csaba UDMR DA
212. Știrbeț Cornel PNL DA
213. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
214. Știucă Alecsandru PSD NU
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tămagă Constantin PSD NU
217. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
218. Tărniceru Petru PSD NU
219. Teodorescu George Alin PSD NU
220. Timar Liviu PSD NU
221. Timiș Ioan PNL DA
222. Todoran Pavel PSD NU
223. Toma Florentina Marilena PSD NU
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Toró Tiberiu UDMR DA
226. Tudor Constantin PC DA
227. Tudor Marcu PRM NU
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Țundrea Ioan PC DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
231. Ujeniuc Dragoș PNL DA
232. Ungureanu Petre PNL DA
233. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Vainer Aurel Minoritati DA
236. Vasile Aurelia PSD NU
237. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
238. Vălean Adina Ioana PNL DA
239. Văsioiu Horia PD-L DA
240. Vlădoiu Aurel PSD NU
241. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
242. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
243. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
245. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 12:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro