Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 525/2006 pentru modificarea art.31 din Legea nr.359/2004 privind simplificarea formalităților la înregistrarea în registrul comerțului a persoanelor fizice, asociațiilor familiale și persoanelor juridice, înregistrarea fiscală a acestora, precum și la autorizarea funcționării persoanelor juridice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 82 53 21 38 12 15 13 10
- voturi pentru (DA):237 79 52 20 37 12 15 13 9
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:4 - 1 1 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cliveti Minodora PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD Abținere
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Glăvan Ștefan PC DA
86. Godja Petru PSD DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Hanganu Romeo Octavian PC DA
94. Hellvig Eduard Raul PC DA
95. Hoban Ioan PNL DA
96. Hoinaru Marian PNL DA
97. Ifrim Mircea PRM DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PSD DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PC DA
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Lambrino Radu PD-L DA
109. Lari-Iorga Leonida - -
110. Lificiu Petru - DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Luchian Ion PNL DA
114. Magheru Paul PRM DA
115. Manta Pantelimon PC DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mătușa Tudor PRM -
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PRM DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Oprea Gabriel PSD DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Pascu Bogdan PC DA
162. Pavelescu Aurelian - DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL -
164. Păun Nicolae Minoritati DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Pop Claudiu Adrian PSD DA
169. Popa Cornel PNL DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Racoceanu Viorel PD-L DA
181. Radan Mihai Minoritati DA
182. Rădulescu Cristian PD-L DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM DA
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Rușanu Dan Radu PNL DA
188. Sanda Victor PSD DA
189. Sandu Gabriel PNL DA
190. Sasu Ion PSD DA
191. Săniuță Marian-Florian PSD DA
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Sârb Gheorghe PD-L DA
194. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
195. Sârbu Marian PSD DA
196. Sârbu Mugurel Liviu - DA
197. Scutaru Adrian George PNL DA
198. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sirețeanu Mihail PSD DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stan Ion PSD NU
205. Stanciu Anghel PSD NU
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Cristian PRM DA
208. Stănișoară Mihai PD-L DA
209. Stoica Ion - DA
210. Străchinaru Petre PD-L DA
211. Strungă Emil PNL DA
212. Szekely Levente Csaba UDMR DA
213. Știrbeț Cornel PNL DA
214. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
215. Știucă Alecsandru PSD DA
216. Tabără Valeriu PD-L DA
217. Tămagă Constantin PSD DA
218. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Teodorescu George Alin PSD DA
221. Timar Liviu PSD DA
222. Timiș Ioan PNL DA
223. Todoran Pavel PSD DA
224. Toma Florentina Marilena PSD DA
225. Toma Horia-Victor PNL DA
226. Toró Tiberiu UDMR DA
227. Tudor Constantin PC DA
228. Tudor Marcu PRM DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Țundrea Ioan PC DA
231. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
232. Ujeniuc Dragoș PNL DA
233. Ungureanu Petre PNL DA
234. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
235. Ursărescu Dorinel PNL DA
236. Vainer Aurel Minoritati DA
237. Vasile Aurelia PSD DA
238. Vălean Adina Ioana PNL DA
239. Văsioiu Horia PD-L DA
240. Vlădoiu Aurel PSD DA
241. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
242. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
244. Zegrean Augustin PD-L -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 7:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro