Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 602/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 40/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.300/2004 privind autorizarea persoanelor fizice și a asociațiilor familiale care desfășoară activități economice în mod independent
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 78 53 21 38 12 16 13 11
- voturi pentru (DA):238 75 52 21 38 12 16 13 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:3 2 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD -
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cliveti Minodora PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dan Iosif PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dușa Mircea PSD Abținere
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Godja Petru PSD DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PC DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lari-Iorga Leonida - DA
107. Lificiu Petru - DA
108. Liga Dănuț PD-L DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Luchian Ion PNL DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD -
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PRM DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel PNL DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Oprea Gabriel PSD DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Pascu Bogdan PC DA
161. Pavelescu Aurelian - DA
162. Paveliu Marian Sorin PNL DA
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Pop Claudiu Adrian PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Racoceanu Viorel PD-L DA
181. Radan Mihai Minoritati DA
182. Rădulescu Cristian PD-L DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM DA
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Rușanu Dan Radu PNL DA
188. Sanda Victor PSD DA
189. Sandu Gabriel PNL DA
190. Sasu Ion PSD DA
191. Săniuță Marian-Florian PSD DA
192. Săpunaru Nini PNL -
193. Sârb Gheorghe PD-L DA
194. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
195. Sârbu Marian PSD DA
196. Sârbu Mugurel Liviu - DA
197. Scutaru Adrian George PNL DA
198. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sirețeanu Mihail PSD DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stanciu Anghel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Cristian PRM DA
206. Stănișoară Mihai PD-L DA
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Szekely Levente Csaba UDMR DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tabără Valeriu PD-L DA
215. Tămagă Constantin PSD DA
216. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Teodorescu George Alin PSD DA
219. Timar Liviu PSD DA
220. Timiș Ioan PNL DA
221. Todoran Pavel PSD DA
222. Toma Florentina Marilena PSD DA
223. Toma Horia-Victor PNL DA
224. Toró Tiberiu UDMR DA
225. Tudor Constantin PC DA
226. Tudor Marcu PRM DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL DA
230. Ungureanu Petre PNL DA
231. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
232. Ursărescu Dorinel PNL DA
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vălean Adina Ioana PNL DA
236. Văsioiu Horia PD-L DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
242. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 13:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro