Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:33

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 671/2004 "Legea asistenței medicale de urgență"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 75 49 20 34 14 14 16 14
- voturi pentru (DA):157 4 49 17 34 13 14 15 11
- voturi împotrivă (NU):77 70 - 3 - - - 1 3
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM NU
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD NU
96. Iordache Florin PSD NU
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru - DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD NU
110. Magheru Paul PRM NU
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD NU
116. Martin Eduard-Stelian PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD NU
120. Mazăre Alexandru PSD NU
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihei Andrian-Sirojea - DA
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD NU
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
136. Mocioalcă Ion PSD NU
137. Mohora Tudor PSD NU
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Moldovan Emil Radu PSD NU
140. Momanu Corneliu PNL DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD NU
144. Muscă Monica Octavia - DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
146. Nassar Rodica PSD NU
147. Nechita Aurel PSD NU
148. Nedelcu Gabriela PSD NU
149. Nica Dan PSD NU
150. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD NU
154. Nosa Iuliu PSD NU
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - NU
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati NU
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD NU
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD NU
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD NU
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Raicu Romeo Marius PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
186. Sanda Victor PSD NU
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD NU
190. Săniuță Marian-Florian PSD NU
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Marian PSD NU
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD NU
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Stan Ioan PSD NU
200. Stan Ion PSD NU
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD NU
203. Stănescu Cristian PRM DA
204. Stănescu Mircea PD-L DA
205. Stoica Ion - DA
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știreanu Octavian PSD NU
210. Știucă Alecsandru PSD NU
211. Tămagă Constantin PSD NU
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
213. Tărniceru Petru PSD NU
214. Teodorescu George Alin PSD NU
215. Timar Liviu PSD NU
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD NU
218. Toma Horia-Victor PNL DA
219. Toró Tiberiu UDMR Abținere
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Tudose Mihai PSD NU
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Ujeniuc Dragoș PNL DA
225. Ungureanu Petre PNL DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Vasile Aurelia PSD NU
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD NU
231. Vlădoiu Aurel PSD NU
232. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
233. Voinea Florea PSD NU
234. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
235. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
236. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 23:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro