Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2017 > 18:49 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2017, ora 18:49

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 211/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.550/2004 privind organizarea și funcționarea Jandarmeriei Române, a Legii nr.364/2004 privind organizarea și funcționarea Poliției Judiciare, Legea nr.333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor și a Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20 din 11 martie 2009 pentru modificarea art.13 alin.(2) și (3) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.30/2007 privind organizarea și funcționarea Ministerului Afacerilor Interne și pentru reorganizarea unor unități din subordinea Ministerului Afacerilor Interne
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 130 52 25 17 14 11 14 4
- voturi pentru (DA):6 2 - - - - 1 3 -
- voturi împotrivă (NU):257 126 52 24 17 14 10 10 4
- abțineri:3 2 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD Abținere
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
37. Bran Ioana PSD NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
39. Budăi Marius-Constantin PSD NU
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD NU
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE NU
47. Căciulă Aurel PSD NU
48. Călin Ion PSD NU
49. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD NU
54. Ciocan Dan PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD NU
57. Cîtea Vasile PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
62. Cosma Andreea PSD NU
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Cristache Cătălin PMP NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR NU
67. Csoma Botond UDMR NU
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD NU
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
84. Dunava Costel Neculai PSD NU
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR NU
87. Farago Petru UDMR NU
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
90. Florea Damian - NU
91. Florea Oana-Consuela PSD NU
92. Floroiu Ionel PSD NU
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Furic Iarco Minoritati NU
95. Furtună Mirela PSD NU
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
97. Gavrilă Camelia PSD NU
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
99. Găină Mihăiță PSD NU
100. Georgescu Nicolae PSD NU
101. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
104. Gherman Dumitru PSD NU
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR -
107. Gilia Claudia PSD NU
108. Goga Octavian PSD NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD NU
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
113. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD NU
117. Ibram Iusein Minoritati NU
118. Iftimie Neculai PSD NU
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL NU
123. Ioniță Antoneta PNL NU
124. Iordache Florin PSD NU
125. Itu Cornel PSD NU
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Jivan Luminița-Maria PSD NU
128. Korodi Attila UDMR NU
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
130. Lazăr Sorin PSD NU
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
132. Longher Victoria Minoritati NU
133. Lovin Dumitru ALDE NU
134. Lungu Tudorița PNL NU
135. Lupașcu Costel PSD NU
136. Lupescu Dumitru USR NU
137. Macovei Silviu Nicu PSD NU
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
139. Manole Petre-Florin PSD NU
140. Mareș Mara PNL NU
141. Marica Petru-Sorin PSD NU
142. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
146. Mihalescul Dumitru PNL NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
148. Mînzatu Roxana PSD NU
149. Mohaci Mihai PSD NU
150. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Movilă Petru PMP NU
153. Mușoiu Ștefan PSD NU
154. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL NU
157. Neață Eugen PSD NU
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Andrei PSD Abținere
161. Nistor Laurențiu PSD NU
162. Niță Mihai ALDE NU
163. Niță Nicu PSD NU
164. Nosa Iuliu PSD NU
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Olteanu Daniel PNL NU
167. Oprea Dumitru PNL NU
168. Oros Nechita-Adrian PNL NU
169. Oteșanu Daniela PSD NU
170. Palăr Ionel PNL NU
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD NU
173. Pașcan Emil-Marius PMP NU
174. Pau Radu - Adrian PSD NU
175. Păle Dănuț PSD NU
176. Petcu Toma-Florin ALDE NU
177. Petrea Gabriel PSD NU
178. Petric Octavian PSD NU
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
182. Plumb Rovana PSD NU
183. Pop Andrei PSD NU
184. Pop Georgian PSD NU
185. Pop Tudor Rareș USR NU
186. Popa Florin PSD NU
187. Popa Mihai Valentin PSD NU
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
190. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
191. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
193. Presură Alexandra PSD NU
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
195. Prună Cristina-Mădălina USR NU
196. Radu Anișoara PSD NU
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
198. Rădulescu Alexandru PSD NU
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
201. Răduț Violeta PSD NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL NU
204. Roman Ioan Sorin PSD NU
205. Romanescu Cristinel PNL NU
206. Roșca Lucreția PSD NU
207. Rotaru Alexandru PSD NU
208. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
210. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
211. Sefer Cristian-George PMP NU
212. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
213. Seres Dénes UDMR NU
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
215. Simion Lucian-Eduard PSD NU
216. Simionca Ionuț PMP NU
217. Simonis Alfred - Robert PSD NU
218. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
220. Solomon Adrian PSD NU
221. Spânu Ion PSD NU
222. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
224. Stancu Florinel PSD NU
225. Stativă Irinel Ioan PSD NU
226. Stănescu Alexandru PSD NU
227. Suciu Matei PSD NU
228. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
230. Szabó Ödön UDMR NU
231. Șarapatin Elvira PSD NU
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
233. Șișcu George PNL NU
234. Șotcan Theodora PSD NU
235. Șova Lucian PSD NU
236. Șovăială Constantin PNL NU
237. Ștefan Corneliu PSD NU
238. Ștefan Ion PNL NU
239. Ștefan Viorel PSD NU
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Teiș Alina PSD NU
243. Terea Ioan PSD NU
244. Tîlvăr Angel PSD NU
245. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
246. Toma Ilie PSD NU
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL NU
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
250. Tușa Adriana Diana PSD NU
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
252. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
253. Varga Vasile PNL NU
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vass Levente UDMR NU
256. Velcea Nicolae PSD NU
257. Vexler Silviu Minoritati NU
258. Vișan George-Gabriel PSD NU
259. Vîlceanu Dan PNL NU
260. Vîrză Mihăiță PSD NU
261. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD NU
263. Vosganian Varujan ALDE NU
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
265. Weber Mihai PSD NU
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 1:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro