Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 13 februarie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 149/2016 privind obligativitatea și prioritizarea finanțării de fonduri europene a proiectelor și obiectivelor de investiții eligibile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:277 133 55 26 19 13 12 13 6
- voturi pentru (DA):191 133 - 1 19 13 11 12 2
- voturi împotrivă (NU):56 - 55 - - - - - 1
- abțineri:29 - - 25 - - 1 1 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - -
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR Abținere
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL NU
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
75. Dehelean Silviu USR Abținere
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR Abținere
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL NU
91. Florea Damian - DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL NU
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL NU
109. Ghinea Cristian USR Abținere
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL NU
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Vasile PNL NU
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PSD DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL NU
127. Ioniță Antoneta PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL NU
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR Abținere
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL NU
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL NU
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Mocanu Adrian PMP DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
156. Movilă Petru PMP DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
160. Neagu Nicolae PNL NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL NU
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olar Corneliu PNL NU
170. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
171. Palăr Ionel PNL NU
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Plumb Rovana PSD DA
183. Pop Andrei PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR Abținere
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
189. Popescu Pavel PNL NU
190. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
191. Preda Cezar-Florin PNL NU
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
194. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
195. Radu Anișoara PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
204. Roman Florin-Claudiu PNL NU
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL NU
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PMP DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Spânu Ion PSD DA
223. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
231. Suciu Matei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL NU
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL NU
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL NU
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tomac Eugen PMP DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Vasile PNL NU
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile - Abținere
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL NU
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro