Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 441/2017 pentru completarea art.111 din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 137 46 24 12 10 14 13 7
- voturi pentru (DA):174 137 - 1 12 10 - 11 3
- voturi împotrivă (NU):17 - 5 - - - 12 - -
- abțineri:72 - 41 23 - - 2 2 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL Abținere
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL Abținere
50. Cherecheș Viorica PNL Abținere
51. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Constantin Daniel - Abținere
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Cristache Cătălin PMP NU
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL Abținere
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL Abținere
74. Dehelean Silviu USR Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR Abținere
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL Abținere
90. Florea Damian - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghinea Cristian USR Abținere
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
122. Ionescu George PNL NU
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian PMP NU
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
154. Neagu Nicolae PNL Abținere
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL Abținere
165. Olteanu Daniel PNL Abținere
166. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
167. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP NU
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petcu Toma-Florin ALDE DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Plumb Rovana PSD DA
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR Abținere
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Pavel PNL Abținere
189. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
192. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
196. Rădulescu Alexandru PSD DA
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL Abținere
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
207. Sefer Cristian-George PMP NU
208. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP NU
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PSD DA
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL Abținere
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Ștefan Ion PNL Abținere
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
232. Tabugan Ion PMP NU
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tomac Eugen PMP NU
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL Abținere
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL NU
247. Varga Vasile PNL Abținere
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL Abținere
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR Abținere
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 23:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro