Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 462/2017 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 131 52 26 20 8 5 13 4
- voturi pentru (DA):200 131 3 22 20 8 - 13 3
- voturi împotrivă (NU):53 - 48 - - - 4 - 1
- abțineri:6 - 1 4 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL NU
114. Ioniță Antoneta PNL NU
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL NU
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neagu Nicolae PNL NU
144. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Olteanu Daniel PNL NU
154. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL NU
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP NU
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
169. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
170. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Pavel PNL Abținere
179. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
180. Preda Cezar-Florin PNL NU
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
188. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
189. Rădulescu Alexandru PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL NU
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Alexandru PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PMP NU
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
206. Simionca Ionuț PMP NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL NU
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL NU
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Viorel PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL NU
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL NU
239. Tușa Adriana Diana PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL NU
243. Varga Vasile PNL NU
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîrză Mihăiță PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR DA
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 2:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro