Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 15:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 15:42

Subiect vot: Sesiune de acomodare cu votul electronic in cadrul sedintelor comune ale Camerei Deputatilor si Senatului - 8 voturi electronice.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE PMP
- prezenți:292 119 40 21 14 9 - 11 2 54 7 8 6 1 -
- voturi pentru (DA):187 116 5 2 11 7 - 4 1 34 4 1 2 - -
- voturi împotrivă (NU):67 - 28 10 3 1 - 1 1 14 - 4 4 1 -
- abțineri:25 3 6 4 - - - 5 - 2 3 2 - - -
- nu au votat:13 - 1 5 - 1 - 1 - 4 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL NU
6. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
7. Antal István-Loránt senator UDMR DA
8. Apjok Norbert deputat UDMR NU
9. Arcan Emilia senator PSD DA
10. Arcaș Viorel senator PSD NU
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
12. Avram Constantin deputat ALDE DA
13. Avram Nicolae senator PSD NU
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Bădălău Niculae senator PSD DA
18. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
19. Bende Sándor deputat UDMR DA
20. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
21. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad deputat USR -
23. Benkő Erika deputat UDMR DA
24. Bica Dănuț deputat PNL NU
25. Birchall Ana deputat PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
28. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
30. Bontea Vlad deputat PSD DA
31. Borza Remus-Adrian deputat - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin deputat USR -
34. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
35. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
36. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
37. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
41. Bulacu Romulus senator PNL Abținere
42. Bulai Iulian deputat USR Abținere
43. Burciu Cristina deputat PSD DA
44. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
45. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
46. Calista Mara-Daniela deputat PNL NU
47. Calotă Florică Ică deputat ALDE -
48. Caracota Iancu senator PNL DA
49. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Căciulă Aurel deputat PSD DA
52. Călin Ion deputat PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
56. Cherecheș Florica deputat PNL NU
57. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
59. Chiriac Viorel deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
61. Ciocan Dan deputat PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Cobuz Maricela deputat PSD DA
67. Cocoș Vasile deputat PSD DA
68. Coliban Allen senator USR -
69. Corlățean Titus senator PSD NU
70. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL Abținere
72. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
73. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
74. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR NU
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
76. Csoma Botond deputat UDMR DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
81. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
82. Dehelean Silviu deputat USR -
83. Deneș Ioan senator PSD Abținere
84. Diaconescu Renică senator PSD DA
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD Abținere
86. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR NU
87. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
88. Dobre Mircea-Titus deputat PSD DA
89. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
91. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
94. Farago Petru deputat UDMR NU
95. Fădor Angelica deputat PNL NU
96. Fălcoi Nicu senator USR NU
97. Federovici Doina Elena senator PSD -
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati Abținere
99. Florea Damian deputat PSD DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
103. Furic Iarco deputat Minoritati Abținere
104. Furtună Mirela deputat PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
108. Găină Mihăiță deputat PSD DA
109. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
110. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
111. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
113. Gherman Dumitru deputat PSD DA
114. Ghica Cristian senator USR NU
115. Gilia Claudia deputat PSD DA
116. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
117. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
118. Hadârcă Ion senator ALDE NU
119. Halici Nicușor deputat PSD DA
120. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
121. Huncă Mihaela deputat PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
123. Iancu Iulian deputat PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel deputat PSD Abținere
125. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
126. Ilea Vasile senator PSD NU
127. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
130. Ionescu George deputat PNL NU
131. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
132. Iordache Florin deputat PSD DA
133. Iordache Virginel senator PSD NU
134. Itu Cornel deputat PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
136. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
137. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
138. Korodi Attila deputat UDMR DA
139. László Attila senator UDMR NU
140. Lazăr Sorin deputat PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
142. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
143. Longher Victoria deputat Minoritati Abținere
144. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
145. Lungu Tudorița deputat PNL NU
146. Lupașcu Costel deputat PSD DA
147. Lupescu Dumitru deputat USR DA
148. Lupu Victorel senator PSD NU
149. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
150. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
151. Manoliu Dan senator PSD NU
152. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
153. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
154. Marin Gheorghe senator PSD DA
155. Marin Nicolae senator PSD NU
156. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR NU
157. Marussi George-Nicolae senator USR DA
158. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
159. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
160. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
161. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
162. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
163. Mihu Ștefan senator PSD DA
164. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
165. Moga Nicolae senator PSD NU
166. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
167. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
168. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
170. Neagu Nicolae deputat PNL NU
171. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PSD DA
172. Nicolae Andrei deputat PSD DA
173. Nicolae Șerban senator PSD NU
174. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
175. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
176. Niță Mihai deputat ALDE DA
177. Niță Nicu deputat PSD DA
178. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR NU
179. Olar Corneliu deputat PNL Abținere
180. Oprea Ștefan Radu senator PSD NU
181. Oros Nechita-Adrian deputat PNL -
182. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
183. Palăr Ionel deputat PNL Abținere
184. Pambuccian Varujan deputat Minoritati -
185. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
186. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
187. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
188. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
189. Pavel Marian senator PSD -
190. Păle Dănuț deputat PSD DA
191. Pănescu Doru-Adrian senator PSD NU
192. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
193. Petrea Gabriel deputat PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
196. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD Abținere
197. Plumb Rovana deputat PSD DA
198. Podașcă Gabriela-Maria deputat PSD DA
199. Pop Andrei deputat PSD DA
200. Pop Gheorghe senator PSD DA
201. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
202. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
203. Popa Florin deputat PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
205. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
206. Popescu Pavel deputat PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
208. Preda Radu-Cosmin senator PSD -
209. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
211. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
212. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
213. Radu Anișoara deputat PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
217. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
220. Răduț Violeta deputat PSD DA
221. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD NU
222. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
223. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
224. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
225. Romașcanu Lucian senator PSD DA
226. Roșca Lucreția deputat PSD DA
227. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
228. Rotaru Ion senator PSD DA
229. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
230. Salan Viorel senator PSD NU
231. Savin Emanoil senator PSD DA
232. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
233. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
234. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
236. Silistru Doina senator PSD DA
237. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
238. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat - NU
239. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
240. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
241. Solomon Adrian deputat PSD DA
242. Soporan Aurel-Horea senator PSD Abținere
243. Spânu Ion deputat PSD DA
244. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
245. Stancu Florinel deputat PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
247. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
248. Stănescu Paul senator PSD DA
249. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
250. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati Abținere
251. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
252. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
253. Szabó Ödön deputat UDMR DA
254. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
255. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
256. Șișcu George deputat PNL NU
257. Șotcan Theodora deputat PSD DA
258. Șovăială Constantin deputat PNL Abținere
259. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
260. Ștefan Ion deputat PNL NU
261. Ștefan Viorel deputat PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
263. Teiș Alina deputat PSD DA
264. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
265. Toma Ilie deputat PSD DA
266. Toma Vasilică senator PSD DA
267. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
268. Trufin Lucian senator PSD DA
269. Tudor Beatrice deputat PSD DA
270. Tudose Mihai deputat PSD DA
271. Turcan Raluca deputat PNL NU
272. Turos Lóránd senator UDMR DA
273. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
274. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
275. Țuțuianu Adrian senator PSD -
276. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
277. Varga Vasile deputat PNL NU
278. Vasile Daniel deputat Minoritati Abținere
279. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
280. Vass Levente deputat UDMR DA
281. Velcea Nicolae deputat PSD DA
282. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
284. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR -
286. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
288. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
289. Vulpescu Ioan senator PSD DA
290. Weber Mihai deputat PSD DA
291. Zainea Cornel deputat USR -
292. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 6:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro