Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2018 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 aprilie 2018, ora 12:31

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 106 deputati (MS 3/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 144 55 22 - 12 11 10 9
- voturi pentru (DA):94 1 55 22 - - 11 - 5
- voturi împotrivă (NU):159 142 - - - 12 - 5 -
- abțineri:7 1 - - - - - 2 4
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Bran-Voinea Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD NU
51. Ciocan Dan PSD NU
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
54. Ciuhodaru Tudor PSD NU
55. Cîtea Vasile PSD NU
56. Cobuz Maricela PSD NU
57. Cocoș Vasile PSD NU
58. Constantin Daniel - Abținere
59. Cosma Andreea PSD NU
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
76. Dunava Costel Neculai PSD NU
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Damian PSD NU
80. Florea Oana-Consuela PSD NU
81. Floroiu Ionel PSD Abținere
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
85. Gavrilă Camelia PSD NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
88. Găină Mihăiță PSD NU
89. Georgescu Nicolae PSD NU
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Gherman Dumitru PSD NU
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD NU
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD NU
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
103. Huncă Mihaela PSD NU
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD NU
106. Iancu Marius-Ionel PSD NU
107. Ibram Iusein Minoritati NU
108. Iftimie Neculai PSD NU
109. Ignat Miron Minoritati NU
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD NU
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD NU
116. Itu Cornel PSD NU
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD NU
119. Lazăr Sorin PSD NU
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati Abținere
122. Lovin Dumitru ALDE NU
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD NU
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD NU
127. Manole Petre-Florin PSD NU
128. Marica Petru-Sorin PSD NU
129. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
131. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
134. Mînzatu Roxana PSD NU
135. Mocanu Adrian PMP DA
136. Mocioalcă Ion PSD NU
137. Mohaci Mihai PSD NU
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD NU
141. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neață Eugen PSD NU
144. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Andrei PSD NU
147. Nicolicea Eugen PSD NU
148. Nistor Laurențiu PSD NU
149. Niță Mihai ALDE NU
150. Niță Nicu PSD NU
151. Nosa Iuliu PSD NU
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Olteanu Daniel PNL DA
154. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD NU
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Paraschiv Rodica PSD NU
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PSD NU
161. Păle Dănuț PSD NU
162. Petcu Toma-Florin ALDE NU
163. Petrea Gabriel PSD NU
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
165. Petric Octavian PSD NU
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
167. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
169. Plumb Rovana PSD NU
170. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
171. Ponta Victor-Viorel - DA
172. Pop Andrei PSD NU
173. Pop Georgian PSD NU
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Florin PSD NU
176. Popa Mihai Valentin PSD NU
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
179. Popescu Pavel PNL DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Preda Cezar-Florin PNL DA
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
183. Presură Alexandra PSD NU
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Radu Anișoara PSD NU
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD NU
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
192. Răduț Violeta PSD NU
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Roșca Lucreția PSD NU
198. Rotaru Alexandru PSD NU
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Sefer Cristian-George PMP DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion Lucian-Eduard PSD NU
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD NU
207. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
209. Solomon Adrian PSD NU
210. Spânu Ion PSD NU
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD NU
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
214. Stancu Florinel PSD NU
215. Stativă Irinel Ioan PSD NU
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Matei PSD NU
220. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
223. Șimon Gheorghe PSD NU
224. Șișcu George PNL DA
225. Șotcan Theodora PSD NU
226. Șova Lucian PSD NU
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD NU
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefan Viorel PSD NU
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PMP DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
234. Teiș Alina PSD NU
235. Terea Ioan PSD NU
236. Tîlvăr Angel PSD NU
237. Todor Adrian PSD NU
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD NU
240. Tripa Florin-Dan PSD NU
241. Tudor Beatrice PSD NU
242. Tudose Mihai PSD NU
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
247. Varga Glad-Aurel PNL DA
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
250. Văcaru Alin Vasile - Abținere
251. Velcea Nicolae PSD NU
252. Vexler Silviu Minoritati NU
253. Vișan George-Gabriel PSD NU
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD NU
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
258. Vosganian Varujan ALDE NU
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
260. Weber Mihai PSD NU
261. Zainea Cornel USR DA
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 aprilie 2021, 1:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro