Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 583/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.81/2017 privind modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.12/2006 pentru stabilirea unor măsuri de reglementare a pieței pe filiera cerealelor și a produselor procesate din cereale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:243 124 45 21 20 12 7 13 1
- voturi pentru (DA):243 124 45 21 20 12 7 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocanu Adrian PMP DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Olteanu Daniel PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP DA
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
156. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL DA
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
191. Stan Viorel PSD DA
192. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Matei PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Șovăială Constantin PNL DA
208. Ștefan Corneliu PSD DA
209. Ștefan Ion PNL DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tabugan Ion PMP DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Tîlvăr Angel PSD DA
217. Todor Adrian PSD DA
218. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Vasile PNL DA
229. Vasile Daniel Minoritati DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
239. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 1:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro