Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 97/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.2/2018 pentru prorogarea unor termene prevăzute în Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:239 122 44 20 20 12 7 13 1
- voturi pentru (DA):167 122 - 1 20 12 - 12 -
- voturi împotrivă (NU):45 - 44 - - - - 1 -
- abțineri:27 - - 19 - - 7 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL NU
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drulă Cătălin USR Abținere
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gheorghiu Bogdan PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL NU
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL NU
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL NU
118. Lupescu Dumitru USR Abținere
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Mareș Mara PNL NU
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocanu Adrian PMP Abținere
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
132. Neagu Nicolae PNL NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL NU
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Olteanu Daniel PNL NU
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
148. Pau Radu - Adrian PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petcu Toma-Florin ALDE DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR Abținere
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
174. Roman Florin-Claudiu PNL NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL NU
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP Abținere
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Spânu Ion PSD DA
187. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
194. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL NU
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL NU
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
209. Tabugan Ion PMP Abținere
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
216. Toma Ilie PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL NU
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
224. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
225. Varga Vasile PNL NU
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vass Levente UDMR DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL NU
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 0:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro