Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.04.2018 > 12:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 aprilie 2018, ora 12:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 13/2018 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:251 131 45 22 15 13 9 11 5
- voturi pentru (DA):214 131 43 - 15 11 - 11 3
- voturi împotrivă (NU):8 - - - - - 8 - -
- abțineri:29 - 2 22 - 2 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Bulai Iulian USR Abținere
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP NU
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dehelean Silviu USR Abținere
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
71. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR Abținere
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR Abținere
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
143. Neagu Nicolae PNL DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai ALDE DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP NU
157. Pau Radu - Adrian PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petric Octavian PSD DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Simionca Ionuț PMP NU
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Ștefan Ion PNL DA
219. Ștefan Viorel PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion PMP NU
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
228. Toma Ilie PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Tudose Mihai PSD DA
232. Turcan Raluca PNL Abținere
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Văcaru Alin Vasile - DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL DA
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 7:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro