Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pl-x nr.346/2018 - Text initial
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 112 42 19 13 11 4 11 5
- voturi pentru (DA):148 112 - - 12 10 1 11 2
- voturi împotrivă (NU):65 - 42 19 - - 3 - 1
- abțineri:4 - - - 1 1 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Cosma Lavinia-Corina USR NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Florea Damian PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
72. Găină Mihăiță PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
75. Gheorghe Tinel PNL NU
76. Gheorghiu Bogdan PNL NU
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Goga Octavian PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Halici Nicușor PSD DA
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
85. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Huncă Mihaela PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Iftimie Neculai PSD DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR NU
94. Ionescu George PNL NU
95. Ioniță Antoneta PNL NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Lazăr Sorin PSD DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
103. Longher Victoria Minoritati DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Mareș Mara PNL NU
110. Marica Petru-Sorin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Mohaci Mihai PSD DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
117. Mușoiu Ștefan PSD DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
120. Neagu Nicolae PNL NU
121. Neață Eugen PSD DA
122. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
123. Nicoară Romeo Florin PNL NU
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Mihai ALDE DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Olar Corneliu PNL NU
131. Olteanu Daniel - DA
132. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Palăr Ionel PNL NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP NU
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
145. Pop Andrei PSD DA
146. Pop Rareș Tudor USR NU
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
151. Popescu Pavel PNL NU
152. Preda Cezar-Florin PNL NU
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Roșca Lucreția PSD DA
166. Rotaru Alexandru PSD DA
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
168. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP NU
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Stan Viorel PSD DA
178. Stancu Florinel PSD DA
179. Stănescu Alexandru PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șovăială Constantin PNL NU
186. Ștefan Corneliu PSD DA
187. Ștefan Viorel PSD DA
188. Tabugan Ion ALDE DA
189. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
190. Teiș Alina PSD DA
191. Terea Ioan PSD DA
192. Tîlvăr Angel PSD DA
193. Todor Adrian PSD DA
194. Toma Ilie PSD DA
195. Trăilă Cristina PNL NU
196. Tripa Florin-Dan PSD DA
197. Tudor Beatrice PSD DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Turcan Raluca PNL NU
200. Tușa Adriana Diana PSD DA
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL NU
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vass Levente UDMR DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîlceanu Dan PNL NU
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zainea Cornel USR NU
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 16:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro