Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 105 39 19 14 11 3 9 3
- voturi pentru (DA):66 2 39 19 - 2 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):132 103 - - 14 9 - 5 1
- abțineri:5 - - - - - - 4 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Culeafă Mihai PNL DA
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
58. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dunava Costel Neculai PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Fădor Angelica PNL DA
64. Florea Damian PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Furic Iarco Minoritati Abținere
67. Furtună Mirela PSD NU
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
69. Găină Mihăiță PSD NU
70. Georgescu Nicolae PSD NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghe Tinel PNL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
74. Gherman Dumitru PSD NU
75. Gilia Claudia PSD NU
76. Goga Octavian PSD NU
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Huncă Mihaela PSD NU
83. Iancu Marius-Ionel PSD NU
84. Iftimie Neculai PSD NU
85. Ignat Miron Minoritati NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ionescu George PNL DA
88. Ioniță Antoneta PNL DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Itu Cornel PSD NU
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
92. Jivan Luminița-Maria PSD NU
93. Kelemen Hunor UDMR NU
94. Korodi Attila UDMR NU
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lovin Dumitru ALDE NU
98. Lungu Tudorița PNL DA
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
101. Mareș Mara PNL DA
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Mînzatu Roxana PSD NU
105. Mocioalcă Ion PSD NU
106. Mohaci Mihai PSD NU
107. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Mușoiu Ștefan PSD NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Neață Eugen PSD NU
114. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nicolae Andrei PSD NU
117. Nistor Laurențiu PSD NU
118. Niță Mihai ALDE NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Nosa Iuliu PSD NU
121. Oprea Dumitru PNL DA
122. Palăr Ionel PNL DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
124. Pană Adriana-Doina PSD NU
125. Paraschiv Rodica PSD NU
126. Pașcan Emil-Marius PMP DA
127. Pau Radu - Adrian PSD NU
128. Păle Dănuț PSD NU
129. Petric Octavian PSD NU
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
131. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
133. Pop Andrei PSD NU
134. Pop Georgian PSD NU
135. Popa Mihai Valentin PSD NU
136. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
137. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
138. Popescu Pavel PNL DA
139. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
140. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
141. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Radu Anișoara PSD NU
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
145. Rădulescu Alexandru PSD NU
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
148. Răduț Violeta PSD NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL DA
150. Roman Ioan Sorin PSD NU
151. Romanescu Cristinel PNL DA
152. Roșca Lucreția PSD NU
153. Rotaru Alexandru PSD NU
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
155. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
156. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR NU
159. Simion Lucian-Eduard PSD NU
160. Simionca Ionuț PMP DA
161. Simonis Alfred - Robert PSD NU
162. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
164. Stan Viorel PSD NU
165. Stancu Florinel PSD NU
166. Suciu Matei PSD NU
167. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
168. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
169. Szabó Ödön UDMR NU
170. Șarapatin Elvira PSD NU
171. Șimon Gheorghe PSD NU
172. Șotcan Theodora PSD NU
173. Șovăială Constantin PNL DA
174. Ștefan Corneliu PSD NU
175. Tabugan Ion ALDE NU
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
177. Teiș Alina PSD NU
178. Terea Ioan PSD NU
179. Todor Adrian PSD NU
180. Toma Ilie PSD NU
181. Trăilă Cristina PNL DA
182. Tripa Florin-Dan PSD NU
183. Tudor Beatrice PSD NU
184. Tudose Mihai PSD NU
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Tușa Adriana Diana PSD NU
187. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
188. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
189. Varga Glad-Aurel PNL DA
190. Varga Vasile PNL DA
191. Vasile Daniel Minoritati NU
192. Vass Levente UDMR NU
193. Velcea Nicolae PSD NU
194. Vișan George-Gabriel PSD NU
195. Vîrză Mihăiță PSD NU
196. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
197. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
198. Vosganian Varujan ALDE DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
200. Weber Mihai PSD NU
201. Zainea Cornel USR DA
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 17:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro