Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:210 106 40 20 16 11 3 11 3
- voturi pentru (DA):63 - 39 19 1 - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):139 104 1 1 15 11 - 7 -
- abțineri:6 - - - - - - 4 2
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Cosma Andreea PSD NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Culeafă Mihai PNL DA
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Damian PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Furic Iarco Minoritati Abținere
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
72. Găină Mihăiță PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gheorghe Tinel PNL DA
76. Gheorghiu Bogdan PNL DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
78. Gherman Dumitru PSD NU
79. Gilia Claudia PSD NU
80. Goga Octavian PSD -
81. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Halici Nicușor PSD NU
84. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
85. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
87. Huncă Mihaela PSD NU
88. Iancu Marius-Ionel PSD NU
89. Iftimie Neculai PSD NU
90. Ignat Miron Minoritati NU
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Ionescu George PNL DA
93. Ioniță Antoneta PNL DA
94. Iordache Florin PSD NU
95. Itu Cornel PSD NU
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
97. Jivan Luminița-Maria PSD NU
98. Korodi Attila UDMR NU
99. Lazăr Sorin PSD NU
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
101. Longher Victoria Minoritati NU
102. Lovin Dumitru ALDE NU
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD NU
105. Lupescu Dumitru USR DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
107. Mareș Mara PNL DA
108. Marica Petru-Sorin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Mînzatu Roxana PSD NU
111. Mocioalcă Ion PSD NU
112. Mohaci Mihai PSD NU
113. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Mușoiu Ștefan PSD NU
116. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
118. Neagu Nicolae PNL DA
119. Neață Eugen PSD NU
120. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
121. Nicoară Romeo Florin PNL DA
122. Nicolae Andrei PSD NU
123. Niță Mihai ALDE NU
124. Niță Nicu PSD NU
125. Nosa Iuliu PSD NU
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Palăr Ionel PNL DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
129. Pană Adriana-Doina PSD NU
130. Paraschiv Rodica PSD NU
131. Pașcan Emil-Marius PMP DA
132. Pau Radu - Adrian PSD NU
133. Păle Dănuț PSD NU
134. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
135. Petric Octavian PSD NU
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
137. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
139. Pop Andrei PSD NU
140. Pop Georgian PSD NU
141. Pop Rareș Tudor USR DA
142. Popa Mihai Valentin PSD NU
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
145. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
146. Popescu Pavel PNL DA
147. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Rădulescu Alexandru PSD NU
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
153. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
154. Răduț Violeta PSD NU
155. Roman Florin-Claudiu PNL DA
156. Roman Ioan Sorin PSD NU
157. Romanescu Cristinel PNL DA
158. Roșca Lucreția PSD NU
159. Rotaru Alexandru PSD NU
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
161. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Simion Lucian-Eduard PSD NU
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD NU
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
170. Stan Viorel PSD NU
171. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
172. Stancu Florinel PSD NU
173. Suciu Matei PSD NU
174. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
175. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
176. Szabó Ödön UDMR NU
177. Șarapatin Elvira PSD NU
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șișcu George PNL DA
180. Șotcan Theodora PSD NU
181. Șovăială Constantin PNL DA
182. Ștefan Corneliu PSD NU
183. Tabugan Ion ALDE NU
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Teiș Alina PSD NU
186. Terea Ioan PSD NU
187. Todor Adrian PSD NU
188. Toma Ilie PSD NU
189. Trăilă Cristina PNL DA
190. Tripa Florin-Dan PSD NU
191. Tudor Beatrice PSD NU
192. Tudose Mihai PSD NU
193. Turcan Raluca PNL DA
194. Tușa Adriana Diana PSD NU
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
197. Varga Vasile PNL DA
198. Vasile Daniel Minoritati NU
199. Vass Levente UDMR NU
200. Velcea Nicolae PSD NU
201. Vișan George-Gabriel PSD NU
202. Vîrză Mihăiță PSD NU
203. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
204. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
205. Vosganian Varujan ALDE NU
206. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
207. Weber Mihai PSD NU
208. Zainea Cornel USR DA
209. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 11:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro