Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 110 43 18 16 11 4 8 2
- voturi pentru (DA):65 - 43 18 - - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):141 110 - - 16 11 - 4 -
- abțineri:6 - - - - - 1 4 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dunava Costel Neculai PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Florea Damian PSD NU
63. Floroiu Ionel PSD NU
64. Furic Iarco Minoritati Abținere
65. Furtună Mirela PSD NU
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
67. Găină Mihăiță PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL DA
72. Gherman Dumitru PSD NU
73. Gilia Claudia PSD NU
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Goga Octavian PSD NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Huncă Mihaela PSD NU
83. Iancu Marius-Ionel PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Iftimie Neculai PSD NU
86. Ignat Miron Minoritati NU
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Ionescu George PNL DA
90. Ioniță Antoneta PNL DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD NU
95. Kelemen Hunor UDMR NU
96. Korodi Attila UDMR NU
97. Lazăr Sorin PSD NU
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
99. Lovin Dumitru ALDE NU
100. Lungu Tudorița PNL DA
101. Lupașcu Costel PSD NU
102. Lupescu Dumitru USR DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
104. Manole Petre-Florin PSD NU
105. Mareș Mara PNL DA
106. Marica Petru-Sorin PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
108. Mînzatu Roxana PSD NU
109. Mocioalcă Ion PSD NU
110. Mohaci Mihai PSD NU
111. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
113. Mușoiu Ștefan PSD NU
114. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
115. Neagu Nicolae PNL DA
116. Neață Eugen PSD NU
117. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nicolae Andrei PSD NU
120. Nistor Laurențiu PSD NU
121. Niță Mihai ALDE NU
122. Niță Nicu PSD NU
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Oprea Dumitru PNL DA
125. Oteșanu Daniela PSD NU
126. Palăr Ionel PNL DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
128. Pană Adriana-Doina PSD NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pașcan Emil-Marius PMP DA
131. Pau Radu - Adrian PSD NU
132. Păle Dănuț PSD NU
133. Petric Octavian PSD NU
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
137. Pop Andrei PSD NU
138. Pop Georgian PSD NU
139. Pop Rareș Tudor USR DA
140. Popa Mihai Valentin PSD NU
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
142. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
143. Popescu Pavel PNL DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Preda Cezar-Florin PNL DA
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
152. Rădulescu Alexandru PSD NU
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
154. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
155. Răduț Violeta PSD NU
156. Roman Florin-Claudiu PNL DA
157. Roman Ioan Sorin PSD NU
158. Romanescu Cristinel PNL DA
159. Roșca Lucreția PSD NU
160. Rotaru Alexandru PSD NU
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
162. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
163. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
164. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
165. Seres Dénes UDMR NU
166. Simion Lucian-Eduard PSD NU
167. Simionca Ionuț PMP DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD NU
169. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
171. Stan Viorel PSD NU
172. Stancu Florinel PSD NU
173. Stănescu Alexandru PSD NU
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
175. Suciu Matei PSD NU
176. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
177. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
178. Szabó Ödön UDMR NU
179. Șarapatin Elvira PSD NU
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șovăială Constantin PNL DA
183. Ștefan Corneliu PSD NU
184. Tabugan Ion ALDE NU
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
186. Teiș Alina PSD NU
187. Terea Ioan PSD NU
188. Todor Adrian PSD NU
189. Toma Ilie PSD NU
190. Trăilă Cristina PNL DA
191. Tripa Florin-Dan PSD NU
192. Tudor Beatrice PSD NU
193. Tudose Mihai PSD NU
194. Turcan Raluca PNL DA
195. Tușa Adriana Diana PSD NU
196. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
197. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
198. Varga Vasile PNL DA
199. Vasile Daniel Minoritati NU
200. Vass Levente UDMR NU
201. Velcea Nicolae PSD NU
202. Vișan George-Gabriel PSD NU
203. Vîlceanu Dan PNL DA
204. Vîrză Mihăiță PSD NU
205. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD NU
207. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
208. Vosganian Varujan ALDE NU
209. Weber Mihai PSD NU
210. Zainea Cornel USR DA
211. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 8:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro