Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:16 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:16

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament admis 2
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:201 127 14 15 15 9 7 11 3
- voturi pentru (DA):161 127 1 1 14 9 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):34 - 11 14 - - 7 - 2
- abțineri:4 - 1 - 1 - - 2 -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Florea Damian PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
75. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL NU
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Goga Octavian PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Huncă Mihaela PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mocioalcă Ion PSD DA
108. Mohaci Mihai PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Movilă Petru PMP NU
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nicolicea Eugen PSD DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL NU
119. Oprea Dumitru PNL DA
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati -
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pașcan Emil-Marius PMP NU
125. Pau Radu - Adrian PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petcu Toma-Florin ALDE DA
128. Petrea Gabriel PSD DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
132. Plumb Rovana PSD DA
133. Popa Florin PSD DA
134. Popa Mihai Valentin PSD DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
137. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR NU
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Răduț Violeta PSD DA
147. Roman Ioan Sorin PSD DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
151. Sefer Cristian-George PMP NU
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP NU
156. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Solomon Adrian PSD DA
159. Spânu Ion PSD DA
160. Stan Viorel PSD DA
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
165. Suciu Matei PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
168. Szabó Ödön UDMR DA
169. Șarapatin Elvira PSD DA
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
171. Șimon Gheorghe PSD DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Șova Lucian PSD DA
174. Șovăială Constantin PNL NU
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Ștefan Viorel PSD DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Teiș Alina PSD DA
179. Terea Ioan PSD DA
180. Todor Adrian PSD DA
181. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
182. Toma Ilie PSD DA
183. Tripa Florin-Dan PSD DA
184. Tudor Beatrice PSD DA
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
187. Vasile Daniel Minoritati DA
188. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
189. Vass Levente UDMR DA
190. Velcea Nicolae PSD DA
191. Vexler Silviu Minoritati DA
192. Vișan George-Gabriel PSD DA
193. Vîlceanu Dan PNL NU
194. Vîrză Mihăiță PSD DA
195. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
198. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
199. Weber Mihai PSD DA
200. Zainea Cornel USR NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 4:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro