Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:19 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:19

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 22
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:238 133 36 19 18 12 7 10 3
- voturi pentru (DA):172 133 - - 18 12 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):64 - 36 19 - - 7 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ionescu George PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
131. Movilă Petru PMP NU
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
134. Neagu Nicolae PNL NU
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL NU
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
153. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Pavel PNL NU
162. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR NU
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
180. Sefer Cristian-George PMP NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
191. Stan Viorel PSD DA
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șarapatin Elvira PSD DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL NU
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefan Ion PNL NU
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
214. Toma Ilie PSD DA
215. Tomac Eugen PMP NU
216. Trăilă Cristina PNL NU
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL NU
221. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
222. Varga Vasile PNL NU
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Vass Levente UDMR DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
233. Vosganian Varujan ALDE DA
234. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zainea Cornel USR NU
237. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro