Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:12 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:12

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 128 35 18 14 10 8 9 4
- voturi pentru (DA):59 - 32 18 - - 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):164 128 2 - 14 10 - 9 1
- abțineri:3 - 1 - - - 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Bichineț Corneliu PMP Abținere
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran-Voinea Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dan Nicușor Daniel USR DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Farago Petru UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Ghinea Cristian USR DA
88. Gilia Claudia PSD NU
89. Goga Octavian PSD NU
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Halici Nicușor PSD NU
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Huncă Mihaela PSD NU
96. Iancu Iulian PSD NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Ibram Iusein Minoritati NU
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
100. Ionescu George PNL DA
101. Iordache Florin PSD NU
102. Itu Cornel PSD NU
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Korodi Attila UDMR NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
106. Lazăr Sorin PSD NU
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Lovin Dumitru ALDE NU
109. Lungu Tudorița PNL Abținere
110. Lupașcu Costel PSD NU
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD NU
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
114. Manole Petre-Florin PSD NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Movilă Petru PMP DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nicolicea Eugen PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Niță Nicu PSD NU
133. Oteșanu Daniela PSD NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati NU
135. Pană Adriana-Doina PSD NU
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Pau Radu - Adrian PSD NU
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petrea Gabriel PSD NU
141. Petric Octavian PSD NU
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
144. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
146. Plumb Rovana PSD NU
147. Popa Florin PSD NU
148. Popa Mihai Valentin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
151. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
152. Popescu Pavel PNL DA
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
160. Rădulescu Alexandru PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Răduț Violeta PSD NU
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Romanescu Cristinel PNL DA
167. Roșca Lucreția PSD NU
168. Rotaru Alexandru PSD NU
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Seres Dénes UDMR NU
174. Simion Lucian-Eduard PSD NU
175. Simionca Ionuț PMP DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Spânu Ion PSD NU
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stancu Florinel PSD NU
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Alexandru PSD NU
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șarapatin Elvira PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL DA
194. Șotcan Theodora PSD NU
195. Șova Lucian PSD NU
196. Șovăială Constantin PNL DA
197. Ștefan Corneliu PSD NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Todor Adrian PSD NU
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
203. Toma Ilie PSD NU
204. Tomac Eugen PMP DA
205. Trăilă Cristina PNL DA
206. Tripa Florin-Dan PSD NU
207. Tudor Beatrice PSD NU
208. Turcan Raluca PNL DA
209. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
211. Varga Vasile PNL DA
212. Vasile Daniel Minoritati NU
213. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
214. Vass Levente UDMR NU
215. Velcea Nicolae PSD NU
216. Vișan George-Gabriel PSD NU
217. Vîlceanu Dan PNL DA
218. Vîrză Mihăiță PSD NU
219. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD NU
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
222. Vosganian Varujan ALDE NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
224. Weber Mihai PSD NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 19:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro