Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:15 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:15

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 127 34 19 13 10 6 9 4
- voturi pentru (DA):28 - 4 19 - - 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):191 127 28 - 13 10 2 9 2
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP Abținere
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Cupă Ion ALDE NU
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Farago Petru UDMR NU
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gherman Dumitru PSD NU
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
92. Gudu Vasile PNL NU
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Huncă Mihaela PSD NU
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ibram Iusein Minoritati NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Ionescu George PNL NU
102. Iordache Florin PSD NU
103. Itu Cornel PSD NU
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Korodi Attila UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupașcu Costel PSD NU
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Movilă Petru PMP NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati NU
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petrea Gabriel PSD NU
139. Petric Octavian PSD NU
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
142. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
144. Plumb Rovana PSD NU
145. Popa Florin PSD NU
146. Popa Mihai Valentin PSD NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
149. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
150. Popescu Pavel PNL NU
151. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL NU
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Romanescu Cristinel PNL NU
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Simion Lucian-Eduard PSD NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD NU
174. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stan Viorel PSD NU
178. Stancu Florinel PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stănescu Alexandru PSD NU
181. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
182. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
183. Suciu Matei PSD NU
184. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
186. Șarapatin Elvira PSD NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șimon Gheorghe PSD NU
189. Șișcu George PNL NU
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șova Lucian PSD NU
192. Șovăială Constantin PNL NU
193. Ștefan Corneliu PSD NU
194. Ștefan Viorel PSD NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Teiș Alina PSD NU
197. Terea Ioan PSD NU
198. Todor Adrian PSD NU
199. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
200. Toma Ilie PSD NU
201. Tomac Eugen PMP DA
202. Trăilă Cristina PNL DA
203. Tripa Florin-Dan PSD NU
204. Tudor Beatrice PSD NU
205. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
207. Varga Vasile PNL NU
208. Vasile Daniel Minoritati NU
209. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
210. Vass Levente UDMR NU
211. Velcea Nicolae PSD NU
212. Vișan George-Gabriel PSD NU
213. Vîlceanu Dan PNL NU
214. Vîrză Mihăiță PSD NU
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD NU
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
218. Vosganian Varujan ALDE NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro