Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:16 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:16

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 129 35 19 13 10 5 9 4
- voturi pentru (DA):27 - 5 19 - - 1 - 2
- voturi împotrivă (NU):196 129 30 - 13 10 3 9 2
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Farago Petru UDMR NU
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gherman Dumitru PSD NU
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Goga Octavian PSD NU
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
93. Gudu Vasile PNL NU
94. Halici Nicușor PSD NU
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Huncă Mihaela PSD NU
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Iulian PSD NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD NU
105. Itu Cornel PSD NU
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
109. Lazăr Sorin PSD NU
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE NU
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD NU
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD NU
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
117. Manole Petre-Florin PSD NU
118. Marica Petru-Sorin PSD NU
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohaci Mihai PSD NU
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Movilă Petru PMP NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD NU
130. Nicoară Romeo Florin PNL NU
131. Nicolae Andrei PSD NU
132. Nicolicea Eugen PSD NU
133. Nistor Laurențiu PSD NU
134. Niță Nicu PSD NU
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati NU
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petrea Gabriel PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
145. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Plumb Rovana PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Popescu Pavel PNL NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Anișoara PSD NU
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
160. Rădulescu Alexandru PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Răduț Violeta PSD NU
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Romanescu Cristinel PNL NU
167. Roșca Lucreția PSD NU
168. Rotaru Alexandru PSD NU
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Seres Dénes UDMR NU
174. Simion Lucian-Eduard PSD NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Spânu Ion PSD NU
180. Stan Viorel PSD NU
181. Stancu Florinel PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Alexandru PSD NU
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
186. Suciu Matei PSD NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
189. Șarapatin Elvira PSD NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL NU
193. Șotcan Theodora PSD NU
194. Șova Lucian PSD NU
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefan Viorel PSD NU
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Teiș Alina PSD NU
200. Terea Ioan PSD NU
201. Todor Adrian PSD NU
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
203. Toma Ilie PSD NU
204. Tomac Eugen PMP DA
205. Trăilă Cristina PNL NU
206. Tripa Florin-Dan PSD NU
207. Tudor Beatrice PSD NU
208. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
209. Varga Vasile PNL NU
210. Vasile Daniel Minoritati NU
211. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
212. Vass Levente UDMR NU
213. Velcea Nicolae PSD NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîlceanu Dan PNL DA
216. Vîrză Mihăiță PSD NU
217. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
218. Vlase Petru Gabriel PSD NU
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
220. Vosganian Varujan ALDE NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
222. Weber Mihai PSD NU
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 28 octombrie 2021, 11:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro