Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:20 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:20

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:206 122 26 18 12 11 6 8 3
- voturi pentru (DA):26 1 2 18 - - 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):163 121 23 - - 11 3 4 1
- abțineri:16 - - - 12 - - 4 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton ALDE NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benedek Zacharie UDMR Abținere
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran-Voinea Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chiriac Viorel PSD NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Csoma Botond UDMR Abținere
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dan Nicușor Daniel USR DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
65. Farago Petru UDMR Abținere
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Florea Damian PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
72. Gavrilă Camelia PSD NU
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
75. Găină Mihăiță PSD NU
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
78. Gherman Dumitru PSD NU
79. Gilia Claudia PSD NU
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Halici Nicușor PSD NU
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
84. Huncă Mihaela PSD NU
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Iancu Marius-Ionel PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
89. Ionescu George PNL NU
90. Iordache Florin PSD NU
91. Itu Cornel PSD NU
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
93. Korodi Attila UDMR Abținere
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Lovin Dumitru ALDE NU
97. Lungu Tudorița PNL NU
98. Lupașcu Costel PSD NU
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Mînzatu Roxana PSD NU
106. Mocioalcă Ion PSD NU
107. Mohaci Mihai PSD NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Movilă Petru PMP NU
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL NU
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nicoară Romeo Florin PNL NU
116. Nicolae Andrei PSD NU
117. Nistor Laurențiu PSD NU
118. Niță Nicu PSD NU
119. Oteșanu Daniela PSD NU
120. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
121. Pană Adriana-Doina PSD NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pau Radu - Adrian PSD NU
124. Păle Dănuț PSD NU
125. Petcu Toma-Florin ALDE NU
126. Petrea Gabriel PSD NU
127. Petric Octavian PSD NU
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
129. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
130. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
132. Plumb Rovana PSD NU
133. Popa Florin PSD NU
134. Popa Mihai Valentin PSD NU
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
136. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
137. Popescu Pavel PNL NU
138. Presură Alexandra PSD NU
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD NU
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
144. Rădulescu Alexandru PSD NU
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
146. Răduț Violeta PSD NU
147. Roman Florin-Claudiu PNL NU
148. Roman Ioan Sorin PSD NU
149. Romanescu Cristinel PNL NU
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Rotaru Alexandru PSD NU
152. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
153. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
154. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Seres Dénes UDMR Abținere
157. Simion Lucian-Eduard PSD NU
158. Simonis Alfred - Robert PSD NU
159. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
161. Spânu Ion PSD NU
162. Stan Viorel PSD NU
163. Stancu Florinel PSD NU
164. Stativă Irinel Ioan PSD NU
165. Stănescu Alexandru PSD NU
166. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
168. Suciu Matei PSD NU
169. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
170. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
171. Șarapatin Elvira PSD NU
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
173. Șimon Gheorghe PSD NU
174. Șișcu George PNL NU
175. Șotcan Theodora PSD NU
176. Șova Lucian PSD NU
177. Șovăială Constantin PNL NU
178. Ștefan Corneliu PSD NU
179. Ștefan Viorel PSD NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
181. Teiș Alina PSD NU
182. Terea Ioan PSD NU
183. Todor Adrian PSD NU
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
185. Toma Ilie PSD NU
186. Tomac Eugen PMP DA
187. Trăilă Cristina PNL DA
188. Tripa Florin-Dan PSD NU
189. Tudor Beatrice PSD NU
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
192. Varga Vasile PNL NU
193. Vasile Daniel Minoritati NU
194. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
195. Vass Levente UDMR Abținere
196. Velcea Nicolae PSD NU
197. Vișan George-Gabriel PSD NU
198. Vîrză Mihăiță PSD NU
199. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD NU
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
202. Vosganian Varujan ALDE NU
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
204. Weber Mihai PSD NU
205. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 10:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro