Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:20 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:20

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:218 128 30 19 12 11 6 9 3
- voturi pentru (DA):188 128 27 - 12 11 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):30 - 3 19 - - 6 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghinea Cristian USR NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Goga Octavian PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ionescu George PNL DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR NU
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mohaci Mihai PSD DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Movilă Petru PMP NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Petric Octavian PSD DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
142. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
144. Plumb Rovana PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Mihai Valentin PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
149. Popescu Pavel PNL DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
152. Prună Cristina-Mădălina USR NU
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Alexandru PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
164. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL DA
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
192. Teiș Alina PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP NU
198. Tripa Florin-Dan PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Tudose Mihai PSD DA
201. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Vass Levente UDMR DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
214. Vosganian Varujan ALDE DA
215. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 17:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro