Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:16 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:16

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:211 129 28 17 12 9 3 9 4
- voturi pentru (DA):187 127 26 1 12 9 2 8 2
- voturi împotrivă (NU):21 2 1 16 - - - - 2
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Bichineț Corneliu PMP Abținere
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran-Voinea Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dan Nicușor Daniel USR NU
55. Dehelean Silviu USR NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Florea Damian PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Goga Octavian PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Gudu Vasile PNL DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Ionescu George PNL DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Itu Cornel PSD NU
97. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
98. Korodi Attila UDMR DA
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lovin Dumitru ALDE DA
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Lupescu Dumitru USR NU
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mocioalcă Ion PSD DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Movilă Petru PMP DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
119. Neagu Nicolae PNL DA
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nicoară Romeo Florin PNL DA
122. Nicolae Andrei PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Petric Octavian PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
136. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
137. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
138. Plumb Rovana PSD DA
139. Popa Florin PSD DA
140. Popa Mihai Valentin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Popescu Pavel PNL DA
144. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
145. Presură Alexandra PSD DA
146. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
147. Prună Cristina-Mădălina USR NU
148. Radu Anișoara PSD DA
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
150. Rădulescu Alexandru PSD DA
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
152. Răduț Violeta PSD DA
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Ioan Sorin PSD DA
156. Romanescu Cristinel PNL DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Alexandru PSD DA
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
160. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
161. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion Lucian-Eduard PSD DA
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Spânu Ion PSD DA
169. Stan Viorel PSD DA
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
175. Suciu Matei PSD DA
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șișcu George PNL DA
182. Șotcan Theodora PSD DA
183. Șova Lucian PSD DA
184. Șovăială Constantin PNL DA
185. Ștefan Corneliu PSD DA
186. Ștefan Viorel PSD DA
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
188. Teiș Alina PSD DA
189. Terea Ioan PSD DA
190. Todor Adrian PSD DA
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tomac Eugen PMP DA
193. Tripa Florin-Dan PSD DA
194. Tudor Beatrice PSD DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Varga Vasile PNL DA
197. Vasile Daniel Minoritati DA
198. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
199. Vass Levente UDMR DA
200. Velcea Nicolae PSD DA
201. Vișan George-Gabriel PSD DA
202. Vîlceanu Dan PNL DA
203. Vîrză Mihăiță PSD DA
204. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 11:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro