Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:23 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:23

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 131 33 16 12 12 5 10 3
- voturi pentru (DA):53 1 32 16 - - - 1 3
- voturi împotrivă (NU):166 130 1 - 12 12 5 6 -
- abțineri:3 - - - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Ciocan Dan PSD NU
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Cupă Ion ALDE NU
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD NU
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Goga Octavian PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD NU
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Huncă Mihaela PSD NU
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
99. Ionescu George PNL DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Itu Cornel PSD NU
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Mocioalcă Ion PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Movilă Petru PMP NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Nicolae PNL DA
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD NU
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Oteșanu Daniela PSD NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
135. Pană Adriana-Doina PSD NU
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pau Radu - Adrian PSD NU
138. Păle Dănuț PSD NU
139. Petcu Toma-Florin ALDE NU
140. Petrea Gabriel PSD NU
141. Petric Octavian PSD NU
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
144. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
146. Plumb Rovana PSD NU
147. Popa Florin PSD NU
148. Popa Mihai Valentin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
151. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
152. Popescu Pavel PNL DA
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Radu Anișoara PSD NU
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Romanescu Cristinel PNL DA
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
166. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Sefer Cristian-George PMP NU
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Simion Lucian-Eduard PSD NU
172. Simonis Alfred - Robert PSD NU
173. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
174. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stan Viorel PSD NU
178. Stancu Florinel PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stănescu Alexandru PSD NU
181. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
182. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
183. Suciu Matei PSD NU
184. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
185. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
186. Șarapatin Elvira PSD NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șimon Gheorghe PSD NU
189. Șișcu George PNL DA
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șova Lucian PSD NU
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD NU
194. Ștefan Viorel PSD NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Teiș Alina PSD NU
197. Terea Ioan PSD NU
198. Todor Adrian PSD NU
199. Toma Ilie PSD NU
200. Tomac Eugen PMP NU
201. Trăilă Cristina PNL DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Tudose Mihai PSD NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati NU
209. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vexler Silviu Minoritati NU
212. Vișan George-Gabriel PSD NU
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD NU
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD NU
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
218. Vosganian Varujan ALDE NU
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 8:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro