Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:40 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 128 39 17 14 8 3 9 2
- voturi pentru (DA):159 127 - - 14 8 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):61 1 39 17 - - 3 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL NU
83. Ghinea Cristian USR NU
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL NU
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Ionescu George PNL NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Lazăr Sorin PSD DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
103. Lovin Dumitru ALDE DA
104. Lungu Tudorița PNL NU
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Lupescu Dumitru USR NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Mînzatu Roxana PSD DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mohaci Mihai PSD DA
116. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
118. Movilă Petru PMP NU
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
121. Neagu Nicolae PNL NU
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL NU
124. Nicolae Andrei PSD NU
125. Nistor Laurențiu PSD DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Oprea Dumitru PNL NU
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Pambuccian Varujan Minoritati DA
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pau Radu - Adrian PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petrea Gabriel PSD DA
135. Petric Octavian PSD DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
138. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Plumb Rovana PSD DA
141. Popa Florin PSD DA
142. Popa Mihai Valentin PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
145. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
146. Popescu Pavel PNL NU
147. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Roman Florin-Claudiu PNL NU
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Romanescu Cristinel PNL NU
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
164. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Simion Lucian-Eduard PSD DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Szabó Ödön UDMR DA
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șișcu George PNL NU
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL NU
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
192. Teiș Alina PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Toma Ilie PSD DA
196. Tomac Eugen PMP NU
197. Trăilă Cristina PNL NU
198. Tripa Florin-Dan PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Tudose Mihai PSD DA
201. Turcan Raluca PNL NU
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Varga Vasile PNL NU
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Vass Levente UDMR DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîlceanu Dan PNL NU
211. Vîrză Mihăiță PSD DA
212. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Vosganian Varujan ALDE DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zainea Cornel USR NU
219. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 20:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro