Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:44 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:44

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 125 39 16 12 7 6 10 2
- voturi pentru (DA):153 124 - - 12 7 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 39 16 - - 6 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Florea Damian PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ionescu George PNL NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
99. Korodi Attila UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
102. Lovin Dumitru ALDE DA
103. Lungu Tudorița PNL NU
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Lupescu Dumitru USR NU
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mohaci Mihai PSD DA
113. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Movilă Petru PMP NU
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neagu Nicolae PNL NU
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL NU
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Olar Corneliu PNL NU
125. Oprea Dumitru PNL NU
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pașcan Emil-Marius PMP NU
131. Pau Radu - Adrian PSD DA
132. Păle Dănuț PSD DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Petric Octavian PSD DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
137. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
139. Plumb Rovana PSD DA
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
144. Popescu Pavel PNL NU
145. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
148. Prună Cristina-Mădălina USR NU
149. Radu Anișoara PSD DA
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Roman Florin-Claudiu PNL NU
156. Roman Ioan Sorin PSD -
157. Romanescu Cristinel PNL NU
158. Roșca Lucreția PSD DA
159. Rotaru Alexandru PSD DA
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
161. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
162. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
163. Sefer Cristian-George PMP NU
164. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Simion Lucian-Eduard PSD DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
178. Suciu Matei PSD DA
179. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
180. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL NU
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL NU
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefan Viorel PSD DA
191. Teiș Alina PSD DA
192. Terea Ioan PSD DA
193. Todor Adrian PSD DA
194. Toma Ilie PSD DA
195. Tomac Eugen PMP NU
196. Trăilă Cristina PNL NU
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Tudor Beatrice PSD DA
199. Tudose Mihai PSD DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
201. Varga Vasile PNL NU
202. Vasile Daniel Minoritati DA
203. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
204. Vass Levente UDMR DA
205. Velcea Nicolae PSD DA
206. Vexler Silviu Minoritati DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîlceanu Dan PNL NU
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlase Petru Gabriel PSD DA
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
212. Vosganian Varujan ALDE DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zainea Cornel USR NU
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 9:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro