Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:47 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:47

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 124 36 17 9 5 6 8 2
- voturi pentru (DA):147 124 - - 9 5 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 36 17 - - 6 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Florea Damian PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Gudu Vasile PNL NU
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ionescu George PNL NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
99. Lazăr Sorin PSD DA
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR NU
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Neagu Nicolae PNL NU
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Oprea Dumitru PNL NU
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Pambuccian Varujan Minoritati DA
124. Pană Adriana-Doina PSD DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Pașcan Emil-Marius PMP NU
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petrea Gabriel PSD DA
130. Petric Octavian PSD DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
133. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
134. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
135. Plumb Rovana PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
139. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
140. Popescu Pavel PNL NU
141. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
147. Rădulescu Alexandru PSD DA
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Romanescu Cristinel PNL NU
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
156. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
157. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
158. Sefer Cristian-George PMP NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Simion Lucian-Eduard PSD DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Spânu Ion PSD DA
167. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
173. Suciu Matei PSD DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Șarapatin Elvira PSD DA
176. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șișcu George PNL NU
179. Șotcan Theodora PSD DA
180. Șova Lucian PSD DA
181. Șovăială Constantin PNL NU
182. Ștefan Viorel PSD DA
183. Teiș Alina PSD DA
184. Terea Ioan PSD DA
185. Todor Adrian PSD DA
186. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tomac Eugen PMP NU
189. Tripa Florin-Dan PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Varga Vasile PNL NU
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
195. Vass Levente UDMR DA
196. Velcea Nicolae PSD DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vîlceanu Dan PNL NU
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
204. Weber Mihai PSD DA
205. Zainea Cornel USR NU
206. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 8:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro