Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:32 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:32

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 146
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:243 131 39 22 18 13 6 11 3
- voturi pentru (DA):170 131 - - 18 13 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):67 - 38 21 - - 6 - 2
- abțineri:3 - 1 1 - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Dan Nicușor Daniel USR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL NU
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Florea Damian PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL NU
98. Ghinea Cristian USR NU
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR NU
109. Ionescu George PNL NU
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL NU
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR NU
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neagu Nicolae PNL NU
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL NU
143. Oprea Dumitru PNL NU
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati -
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
156. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Pop Rareș Tudor USR NU
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
165. Popescu Pavel PNL NU
166. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
170. Prună Cristina-Mădălina USR NU
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
182. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
183. Sefer Cristian-George PMP NU
184. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP NU
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stancu Florinel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Alexandru PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL NU
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL NU
210. Ștefan Corneliu PSD DA
211. Ștefan Ion PNL NU
212. Ștefan Viorel PSD DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tomac Eugen PMP NU
220. Trăilă Cristina PNL NU
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL NU
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Vasile PNL Abținere
227. Vasile Daniel Minoritati DA
228. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL NU
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
238. Vosganian Varujan ALDE DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR NU
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 17:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro