Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:35 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:35

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 158
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:239 133 38 19 18 11 7 10 3
- voturi pentru (DA):169 133 - - 18 10 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 38 18 - 1 6 - 2
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL NU
95. Ghinea Cristian USR NU
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocanu Adrian PMP DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL NU
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL NU
141. Oprea Dumitru PNL NU
142. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati -
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Rareș Tudor USR NU
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
162. Popescu Pavel PNL NU
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
181. Sefer Cristian-George PMP NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
191. Stan Viorel PSD DA
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șarapatin Elvira PSD DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL NU
204. Șotcan Theodora PSD DA
205. Șova Lucian PSD DA
206. Șovăială Constantin PNL NU
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Ștefan Ion PNL NU
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
215. Toma Ilie PSD DA
216. Tomac Eugen PMP NU
217. Trăilă Cristina PNL NU
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL NU
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vass Levente UDMR DA
227. Velcea Nicolae PSD DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL NU
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zainea Cornel USR NU
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 4:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro