Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:37 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:37

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 164
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:233 133 35 18 17 10 7 10 3
- voturi pentru (DA):167 133 - - 17 9 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 35 17 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 -
- nu au votat:4 - - 1 - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocanu Adrian PMP DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati -
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
152. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR NU
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL NU
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Alexandru PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
176. Sefer Cristian-George PMP NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Vasile PNL NU
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Vass Levente UDMR DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR -
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
228. Vosganian Varujan ALDE DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR NU
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 3:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro