Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:38 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 168
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:237 134 36 21 16 11 6 10 3
- voturi pentru (DA):170 134 1 - 16 10 1 7 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 35 20 - - 5 - 2
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Florea Damian PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocanu Adrian PMP DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Movilă Petru PMP NU
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neagu Nicolae PNL NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL NU
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL NU
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
153. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Rareș Tudor USR NU
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
162. Popescu Pavel PNL NU
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
181. Sefer Cristian-George PMP NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
190. Stan Viorel PSD DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL NU
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL NU
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Todor Adrian PSD DA
212. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Trăilă Cristina PNL NU
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL NU
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Vasile PNL NU
222. Vasile Daniel Minoritati DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vass Levente UDMR DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL NU
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR NU
236. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 21:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro