Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:38 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 171
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 130 36 17 17 10 5 8 3
- voturi pentru (DA):163 130 - - 17 9 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):58 - 36 16 - - 4 - 2
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Ghinea Cristian USR NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ionescu George PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian PMP DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neagu Nicolae PNL NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL NU
135. Oprea Dumitru PNL NU
136. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pașcan Emil-Marius PMP NU
141. Pau Radu - Adrian PSD DA
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Pavel PNL NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Alexandru PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Ion PNL NU
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Todor Adrian PSD DA
202. Toma Ilie PSD DA
203. Tomac Eugen PMP NU
204. Trăilă Cristina PNL NU
205. Tripa Florin-Dan PSD DA
206. Tudor Beatrice PSD DA
207. Tudose Mihai PSD DA
208. Turcan Raluca PNL NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Varga Vasile PNL NU
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vexler Silviu Minoritati DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL NU
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 2:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro