Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:41 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:41

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 202
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:228 128 35 17 16 12 7 10 3
- voturi pentru (DA):167 128 - 2 16 12 1 7 1
- voturi împotrivă (NU):58 - 35 15 - - 6 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran-Voinea Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR NU
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL NU
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL NU
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR NU
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian PMP DA
119. Mocioalcă Ion PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Movilă Petru PMP NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Neagu Nicolae PNL NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL NU
132. Oprea Dumitru PNL NU
133. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Popa Florin PSD DA
148. Popa Mihai Valentin PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
151. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
152. Popescu Pavel PNL NU
153. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
186. Suciu Matei PSD DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șișcu George PNL NU
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șova Lucian PSD DA
196. Șovăială Constantin PNL NU
197. Ștefan Corneliu PSD DA
198. Ștefan Ion PNL NU
199. Ștefan Viorel PSD DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Tomac Eugen PMP NU
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Tudose Mihai PSD DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Vasile PNL NU
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vexler Silviu Minoritati DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL NU
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Vosganian Varujan ALDE DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zainea Cornel USR NU
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 21:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro