Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:42 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:42

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 205
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 130 36 20 15 12 8 10 3
- voturi pentru (DA):166 130 - - 15 12 1 7 1
- voturi împotrivă (NU):64 - 36 20 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL NU
87. Ghinea Cristian USR NU
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR NU
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL NU
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian PMP DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neagu Nicolae PNL NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL NU
135. Oprea Dumitru PNL NU
136. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Rareș Tudor USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
155. Popescu Pavel PNL NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
175. Sefer Cristian-George PMP NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tomac Eugen PMP NU
211. Trăilă Cristina PNL NU
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Tudor Beatrice PSD DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL NU
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Vass Levente UDMR DA
221. Velcea Nicolae PSD DA
222. Vexler Silviu Minoritati DA
223. Vișan George-Gabriel PSD DA
224. Vîlceanu Dan PNL NU
225. Vîrză Mihăiță PSD DA
226. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR NU
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 16:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro