Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:43 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:43

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 211
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:237 132 34 21 17 12 8 10 3
- voturi pentru (DA):170 132 - - 17 12 1 7 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 34 21 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran-Voinea Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR NU
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocanu Adrian PMP DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
131. Movilă Petru PMP NU
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
134. Neagu Nicolae PNL NU
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL NU
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Rareș Tudor USR NU
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
162. Popescu Pavel PNL NU
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL NU
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
182. Sefer Cristian-George PMP NU
183. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Simion Lucian-Eduard PSD DA
186. Simionca Ionuț PMP NU
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
189. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Spânu Ion PSD DA
192. Stan Viorel PSD DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Suciu Matei PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șotcan Theodora PSD DA
205. Șova Lucian PSD DA
206. Șovăială Constantin PNL NU
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Ștefan Ion PNL NU
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Toma Ilie PSD DA
215. Tomac Eugen PMP NU
216. Trăilă Cristina PNL NU
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL NU
221. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
222. Varga Vasile PNL NU
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL NU
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR NU
236. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 16:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro