Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:43 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:43

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 214
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:233 130 34 20 17 12 7 10 3
- voturi pentru (DA):167 130 - - 17 12 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 34 20 - - 6 - 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Goga Octavian PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocanu Adrian PMP Abținere
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Movilă Petru PMP NU
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Pop Rareș Tudor USR NU
153. Popa Mihai Valentin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
157. Popescu Pavel PNL NU
158. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
161. Prună Cristina-Mădălina USR NU
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
164. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
165. Rădulescu Alexandru PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Alexandru PSD DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
175. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
176. Sefer Cristian-George PMP NU
177. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
187. Stan Viorel PSD DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL NU
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Viorel PSD DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tomac Eugen PMP NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Vasile PNL NU
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Vass Levente UDMR DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
228. Vosganian Varujan ALDE DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR NU
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 23 octombrie 2021, 21:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro