Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:47 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:47

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 231
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 129 33 16 15 13 8 11 2
- voturi pentru (DA):166 129 - - 15 12 1 8 1
- voturi împotrivă (NU):56 - 33 16 - - 6 - 1
- abțineri:3 - - - - 1 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dehelean Silviu USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Florea Damian PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
92. Halici Nicușor PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Ionescu George PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian PMP DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolae Andrei PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL NU
133. Oprea Dumitru PNL NU
134. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
146. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Pavel PNL NU
155. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
156. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR NU
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
162. Rădulescu Alexandru PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șarapatin Elvira PSD DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Șova Lucian PSD DA
196. Șovăială Constantin PNL NU
197. Ștefan Corneliu PSD DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tomac Eugen PMP NU
205. Trăilă Cristina PNL NU
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vexler Silviu Minoritati DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL NU
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 17:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro